Siri Tekrardan Açık Verdi! - DC-Tekno
fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

Siri Tekrardan Açık Verdi!

Anasayfa
Teknoloji Siri Tekrardan Açık Verdi!
siri-tekrardan-açık-verdi

Kuşkusuz iPhone telefonların güvenlik konusunda en zayıf noktası Siri. Bildiğiniz üzere birçok kez Siri kullanılarak iPhone kilidi aşıldı. Bir Reddit kullanıcısı Siri’de yeni bir açık keşfetti. İşte detaylar…

Cihazınızda bir şifre kodu var ise bu kod diğer insanlar tarafınızdan telefonunuza erişimi kapatır. Kod girilmeden telefon dosyaları çalışmaz. Lakin bir Reddit abonesi, cihazın Parola’sını bilmeden bir iPhone‘daki Hücresel Veri ayarlarını devre dışı bırakmak için Siri’yi kullanmanın bir yolunu buldu.

Siri’den, iOS 10.3.3 beta’sı ile iOS 9’u çalıştıran bir iPhone’da Hücresel Veri’yı devre dışı bırakmasını rica ederseniz, size belirli cihazın Şifre Kodunu girmeden bunu yapamayacağını söyler. Fakat son bulunan açıkta verilen komutla kilidi aşarak hücresel veri menüsüne ulaşmak mümkün oluyor. Bu açık, iOS 9 ile iOS 10.3.3 beta 1 arasındaki bütün iOS sürümlerinde mevcut. Hatanın kişisel güvenliği ne kadar tehlikeye attığı, başka menülere ulaşmayı mümkün kılıp kılmadığı şimdilik bilinmiyor. Eğer bu hata sizi tedirgin ettiyse Apple konu ile ilgili güncelleme yapana kadar kilit ekranında kontrol merkezini ve Siri’yi devre dışı bırakmanız gerekiyor.

siri-yine-açık-verdi

Siri Nedir? Ne İşe Yarar?

Siri temelde, telefonunuza konuşarak komut vermenize olanak tanıyan bir servis. Bu yönüyle Google Voice’e rakip olarak gelmiş bir Apple yeniliği şeklinde de tanımlayabileceğimiz Siri’nin aslında Google Voice’un şimdilik bir değil birkaç adım önüne geçmiş gibi göründüğünü söyleyebiliriz.

Siri’yi kullanarak, telefonunuzun mesaj göndermesini sağlayabilir, iPhone’u elinize almaya gerek kalmadan arama yapabilir hatta telefonunuzun sizin için internette istediğiniz bir konu hakkında araştırma yapmasını sağlayabilirsiniz.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

1 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR