Kapat

Shameless Türkiye Uyarlaması “Bizim Hikaye” Dizisinin Hikayesi Ne?

Anasayfa
Sinema Shameless Türkiye Uyarlaması “Bizim Hikaye” Dizisinin Hikayesi Ne?
bizim-hikaye-dizisi

Showtime kanalının reyting rekorları kıran ve bütün dünyada büyük bir yankı uyandıran Shameless, dizisinin ülkemizde “Utanmazlar” olarak karşımıza çıkacağını söylemiştik. Fakat dizi “Utanmazlar” olarak değil “Bizim Hikaye” olarak karşımıza çıkacak. 

Yapımcılığını MED Yapım’ın üstlendiği, başrollerini Hazal Kaya, Burak Deniz ve Reha Özcan’ın paylaştığı Shameless uyarlaması dizi Bizim Hikaye’nin çekimleri 24 Temmuz Pazartesi günü başlamıştı. Çok yakında FOX ekranlarında başlayacak olan dizide Hazal Kaya, Burak Deniz ve Reha Özcan’a; Nesrin Cevadzade, Yağızcan Konyalı, Nejat Uygur, Pınar Töre, Berkay Akın, Evrim Doğan, İsmail Karagöz, Korhan Fırat, Mehmetcan Mincinozlu, Alp Akar, Zeynep Selimoğlu ve Ömer Sevgi gibi usta oyuncular eşlik ediyor. Kısaca muhteşem bir kadro geliyorr! Sayılı günler sonra izleyicilerle buluşacak olan dizinin yönetmenliğini ise Serdar Gözelekli yapıyor. Senaryosunu ise Hatice Meryem ve Banu Kiremitçi kaleme alıyor.

Dizinin genel hikayesi ise şu şekilde;

Hikaye şehrin yoksul semtlerinden birinde yaşam mücadelesi veren bir ailenin içinde ve o ailenin adeta annesi haline gelmiş en büyük çocuğu Filiz karakteriyle başlıyor. Anneleri terk edip gittiğinden beri 5 küçük kardeşine bakan Filiz, alkolik babaları Fikri’ye rağmen ailesine sahip çıkar ve hayata tutunmaya çalışır. Filiz gibi kardeşleri de başlarının çaresine bakmayı öğrenmiş, güçlü ve dik duran çocuklardır. Aslında bu hikaye size bir yerden tanıdık geliyor.

Filiz karakterinin bir küçüğü olan üstün zekalı Rahmet, onun bir küçüğü, şimdiden zorlu bir yasak aşk yaşayan Hikmet, onun bir küçüğü vicdanlı ve duygusal Kiraz, onun küçüğü Fikret ve en küçükleri 1.5 yaşındaki İsmet. Filiz bütün varını yoğunu kardeşleri için harcayan, onlara adamış, en yakın arkadaşı ve komşusu Tülay’la dertleşen, günü birlik işlerden para kazanmaya çalışan, sorumlulukları kendinden büyük bir genç kızken birden hayatına yakışıklı ve karizmatik karakterimiz Barış girer. Bu esrarengiz genç adam, hem Filiz’in kalbini kazanıp hem de ailenin bir parçası olabilmek için elinden geleni yapacaktır. Filiz’e ilk gördüğü anda aşık olan Barış onu etkileyebilmek için çabalarken, Filiz o kadar zorlu süreç geçirmektedir ki aşka hayatında yer vermek istemez ve Barış’a karşı hissettiklerini inkar etmeye çalışır. Senelerdir Filiz’e aşık olan polis Memuru Cengiz’in korumacı tavrı da eklenince işler Barış’ın sandığı kadar kolay yürümez. Üstüne üstlük Barış’ın gizlediği kimliği ve esrarengiz yaşantısı da ilişkileri için bir tehlike oluşturur.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

“Shameless Türkiye Uyarlaması “Bizim Hikaye” Dizisinin Hikayesi Ne?” üzerine 1 yorum

  1. Kerem says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SPONSOR
SPONSOR