Kapat

Şevkat Yerimdar Dizisi Nisan’da Başlıyor

Anasayfa
Sinema Şevkat Yerimdar Dizisi Nisan’da Başlıyor
şevkat yerimdar dizi oluyor1

Şevkat Yerimdar dizisinin tanıtım fragmanları izleyicilere oldukça heyecanlı dakikalar yaşattı. Dizinin başrollerinde Özgürcan Çevik, Başak Parlak, Tarık Papuççuoğlu, Cezmi Baskın gibi oyuncular olacak. İzleyiciler merakla dizinin yayınlanacağı tarihi bekliyorlardı. Dizi Nisan ayının başlarında başlayacak.

maxresdefault-min

DİZİNİN KONUSU

Özgür bir insan nasıl yaşayacağını hiç düşünmez; çünkü nasıl yaşanmayacağını zaten bilir.

Asi ruhlu bir mahalle delikanlısıdır Şevkat. Adaletsizliğe, haksızlığa ve ayırımcılığa zerre tahammülü yoktur. En büyük sorunu da öfke kontrolüdür. Bu sorundan ötürü sıradışıdır, sevimlidir ve mahallenin afili kahramanıdır.

Şevkat harbidir, samimidir, sözünün eri, öfkesinin esiridir. Ancak yüreği pamuk kadar yumuşaktır ve hayatı hep pamuk ipliğindedir. Halden anlar, hatır sayar, zorda kalana yardım elini uzatır. Velhasılı, nesli tükenmiş bir mahalle delikanlısıdır o.

Şevkat’in hatırını asla kıramayacağı Cevdet Bey bir gün ondan bir ricada bulunur. Ama ne ricadır bu! Bu ricadır zaten hikayemizi başlatan; Şevkat’i hayatının en zor sınavına atan.
Cevdet Bey, Paris’ten dönen kızı Esin’i Şevkat’e emanet eder. Mertliğine güvenir , göz kulak ol, sahip çık kızıma der; mahallesine gönderir.
Şevkat Yerimdar bu! Emanetse baş üstündedir, dünya yıkılsa halel getirmez üstüne.
Gel gör ki bu emanet başkadır; güzeller güzeli bir kızdır. Adı Esin’dir, Şevkat’in hayatına belalı ama tatlı bir esin gibi gelmiştir. Şevkat’ı neşeli maceralar beklemektedir.

Şevkat’e emanet edilen Esin mahalleye adım attığı gün aklını kaçırır ve dünyadan kopar.
Emanete sahip çıkmak ve Esin’in aklına başına getirmek için akla karayı seçer.
Derken aklı başına gelir Esin’in .
Şevkat’e kök söktürür, onu çileden çıkarır.
Buna rağmen Şevkat verdiği sözden dönmez. Hem Esin’e göz kulak olmak hem de ona katlanmak zorundadır çünkü.
Esin ne yapar ne eder, iki yakası bir araya gelmeyen Şevkat’in iki ayağını bir pabuca sokmayı başarır.
İki arızalı karakter arasında akıllara zarar bir ilişki kurulur ve yaşadıkları mahallenin altını üstüne getirirler.

OYUNCULAR: Özgürcan Çevik(Şevkat Yerimdar), Başak Parlak(Esin Uçar), Salih Kalyon(Cevdet Uçar), Murat Akkoyunlu(Cuma Tesisatçı), Suzan Aksoy(Melahat), Ayşe Kökçü(Gülperi), Mazlum Çimen(Bozkır), Burak Demir(Niko), Barış Murat Yağcı(Bora), İsmail Altunsaray(İsmail), Pelin Orhuner(Tezene), Canan Maktal(Gizem), Semra Güzel(Sanem), Müge Uyar(Bahar), Mert Türkoğlu(Selami Çaycı), Murat Makar(Arşimed Kazım), Diren Polatoğulları(Şefik), Ahmet Bozali(İmam Sadık), İnanç Koçak(Üzeyir Manav), Tolga Koçyiğit(Miço), Pascal Nouma

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

“Şevkat Yerimdar Dizisi Nisan’da Başlıyor” üzerine 2 yorum

  1. Yunus says:
  2. Zeynep says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SPONSOR
SPONSOR