Seo Açısından İçerikler Nasıl Olmalı? - DC-Tekno
Kapat

Seo Açısından İçerikler Nasıl Olmalı?

Anasayfa
Seo Seo Açısından İçerikler Nasıl Olmalı?
seo uyumlu içerikler-min

Paylaştığınız içeriklerin sizce kaçı okunuyordur? Artık insanlar daha hızlı şekilde istediğim cevaba nasıl ulaşırım şeklinde içerik tercihlerini yapıyorlar. Aslında değineceğimiz konu da bu. Seo açısından, tercih edilme açısından içerikler nasıl olmalıdır?

İlk maddemiz üst sıralara çıkmak için kullanılan o gereksiz, kalabalık kelimelerden kaçının. İnsanların içerik sayfalarındaki gezintilerinin dünya ortalaması 20 saniye civarı iken sizin içeriklerinizin gereksiz, kalabalık kelimelerden oluşmasının ne kadar okunabilirliği olur sizce? Bu tarz kelimeler ile okurları sitede tutamazsınız emin olun.

Peki nasıl içerikler üretmeliyiz?

  • O karmaşık cümlelere ne demeli, neden anlatılmak istenileni uzun uzadıya anlatırsınız ki? Zannediyorsanız uzun makale sitede kişiyi tutar; yanılıyorsunuz. Bir şeyi anlatırken daha kısa ve net olun bu daha çok okutur. 😀
  • Türkçenin zenginliğinden faydalanacağım derken içeriklerinizi biri okurken sözlüğe bakmak zorunda bırakmayın. Daha anlaşılır olmayı her zaman tercih edin.
  • İçeriklerde alt başlıklar oluşturun. Bu alt başlıklar okuru yönlendirir ve istediğine ulaşmasını kolaylaştırır.
  • Peki ya maddeli listeler onlar varya bulunmaz hint kumaşıdır, yani listeli içerikler yapın okuru direk oraya odaklandırır ilgisi olmasa bile direk dikkati oraya çeker emin olun.
  • İçeriklerinizi sadece yazılardan oluşturmayın bir kaç görsel ekleyin gerekirse video ekleyin. Bu içeriğinizi zenginleştirir güzelleştirir ve dikkat çektirir.

Bu tavsiyeler benden size hediye olsun. Uysanız da durum bu uymasanız da ama uymanız size ve okurlarınıza çok şey kazandıracak. En önemli şeyi sabrı ise unutmayın…

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR