Kapat

Scode: Eğlenirken programlama dili öğreten uygulama

Anasayfa
Mobil Scode: Eğlenirken programlama dili öğreten uygulama

Programlama dillerini öğrenmek hiç bu kadar kolay olmamıştı sanırsam. Oyunlaştırılmış teknik ile gerçek hayattaki senaryoları yazılım dilini öğretmeyi sağlayan bu uygulama şimdiden büyük bir ilgi gördü diyebiliriz. Android platformda ilk haftadan 10 bin indirmeye ulaşmış olması ise zaten uygulamanın kalitesini gözler önüne seriyor diyebiliriz.

Uygulama ödüllere doymamış diyebiliriz. Yeni işim girişim etkinliğinde 1.lik, 2016 Fikri Mobil etkinliğinde 1.lik ve 2016 indir.com etkinliğinde 2.lik elde etmişler.  IOS,Android ve Windows platformlarında yer alan uygulamanın asıl amacı ise yazılım öğrenmek çok genç olmasına rağmen bir çok kişinin gözüne zor geldiğini ve bunun önüne geçmek için geliştirilen bir uygulama.

Projenin geliştiriciler kısmında ise bir grup lise öğrencisi yer almakta. Her geçen gün uygulamaya gelen güncellemeler ile uygulamayı geliştirmeye devam ediyorlar gibi gözüküyor. Henüz yeni güncelleme gelmeden gönüllü olarak test ekibinde isterseniz sizde yer alabiliyorsunuz.

Uygulamanın kullanımı ise oldukça basit. Öncelikle öğrenmek istediniz programlama dilini seçiyorsunuz. Bir çok farklı programlama dillerini seçme imkanı sunuyor. Ondan sonra ise istediğiniz senaryoyu seçiyorsunuz. Senaryoların arasında ise Futbol,sağlık,bilim,savaş ve bir çok farklı kategori mevcut.

İstediğiniz senaryoyu seçtikten sonra bölüm bölüm atlayarak senaryoyu bitiriyorsunuz. Tekrar ederek de seçmiş olduğunuz programlama dilinde kendinizi yavaş yavaş geliştirebilirsiniz. Şimdilik uygulama için bir yatırım haberi duymuş değiliz. Ama kazanmış oldukları etkinlik ödülleri ile iyi bir gelir elde etmişler gibi.

Uygulamanın gelir modeli ise ne bilinmiyor. Ama güzel bir yatırım ile dünyaya açılabileceklerini düşünmekteyim. Scode’un Android uygulamasını kolayca indirip kullanabilirsiniz.

Youtube Kanalı Bilge Adamın Scode uygulama incelemesi yapmış,dinlemenizi tavsiye ederim.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR