Kapat

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus Özellikleri Bomba Gibi Geliyor!

Anasayfa
Mobil Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus Özellikleri Bomba Gibi Geliyor!

Aylardır yollarını gözlediğimiz Samsung Galaxy S9 ve S9+ Samsung’un MWC 2018 de düzenlediği etkinlikte,tanıtıldı  ve çok yakında herkes kavuşacak.


Samsung Galaxy S9 Ve Galaxy S9 Plus

Samsung’un yeni amiral gemi modeli Galaxy S9, Dünya Mobil Kongresi MWC 2018 etkinliğinde duyuruldu, Daha önceleri gelen sızıntı haberlerle bizlere duyrulan sızıntı haberler ve beklentilerimiz deki gibi özellikleriyle oldukça ön plana çıkacak ve hatta çıkmış durumda..

Android’in Kralı

Galaxy S9 yani Samsung’un yeni amiral gemisi söylentilerde olduğu gibi Qualcomm’un oldukça güçlü olan ve herkesin bildiği Yonga seti Snapdragon 845 ile geleceğine dair bilgiler resmi olarak Dünya Mobil Kongresinde açıklandı. Eski Yonga setlerine taş çıkarttıracak mükemmel bir performans sunacağına sadece bilgiler dahilinde bile emin olduğumuz Snapdragon 845, Öncelikli olarak Çin ve Amerika’da pazarlanacağı ve kullanıcıların beğenisine dikkat edilecek, bir çok ülkenin ve duyumlara göre Türkiye’nin de Samsung Galaxy S9 cihazını SmasungExynos 9810 yonga seti ile müşterilerilerine sunulacağı bilgisine ulaşıldı.

Galxy S9 ülkemizinde içinde olduğu belli başlı ülkere Exynos 9810’lu versiyonunda Mali G72Mp18 GPU bulunacağı, Amerika ve Çin de ise Snapdragon 845’li versiyonda Adreno 630 GPU bulunacak.

S9 4GB LPDDR4X ram seçeneği ile gelecek olan Samsung Amirali, hafıza bakımında oldukça standart olan 64/128/256 Gb depolama seçenekleri ile müşterileriyle buşulacak, ayrıca cihazınızda bulunan depolama kapasitesini yetersiz bulduğunuz taktirde MicroSD kart desteği cihazlarda bulunmaktadır.

Kamera’ya Montelenen Telefon

Samsung’un yeni amiral gemisi hakkındaki tanıtımda oldukça çarpıcı değişiklikler olduğu görünüyor, yapılan açıklamalarda kamerayı tamamiyle yeniden tasarlandığı ve kamera telefona montelenmediği telefonun kameraya monte edildiğine dair bir açıkmalada bulundu. Galaxy S9’un kamerasını tanıtan Jonathan Wong S9’un gece performansında yaşanan sıkıntıların tamamiyle ortadan kaldırıldığından söz eden Jonathan örnek aldıkları şeyin insan gözü olduğunun ilham kaynaklarının bu olduğunu ve Galaxy S9’da bunun kanıtını görüleceğini belirtti.

Samsung yeni çalışması ile artık çift diyafram kullanıyor, Çift diyafram ne işe yaracak ? Bu sayede düşük ışıklarda daha fazla ışığı içine alacak olan kamera muhteşem bir performans sağlamak için geliştirildi. Yeni Amiralin içerisinde f/1.5 bir diğeri ise f/2.4 diyafram aralığı bulunacak olan 2 sensör var. Öncelikli olarak bunu belirtmek gerekir ki f/1.5  diyafram daha önce hiç bir akıllı telefonda görmüş olduğumuz bir değer değil, Cihazın Arka kamerası 12 MP’le sahiptir.

Galaxy S9 kamera geliştirmeleri hala bitmedi şimdiye kadar bahsettiklerimizin üzerine, kameraya gelen yeni özellikler oldukça şaşırttı ağır çekim özellikleri, HD kalitede olan cihaz birde 960 fps’de ağır çekim yapma şansıda vermekde bir çoğumuzun eminim ki çok işine yaracaktır.

Yeni bir diğer özellik ise telefonunuz ile çektiğiniz ağır çekimdeki videolarınızı kilit ekranınızda duvar kağıdı yaparak, yalnızca size özel bir stil arka plan sağlaya bilirsiniz.

Smasung’dan en çok beklenen kamera ile ilgili portre modu olmuştu, Smasung bunu göz ardı etmedi ve Galaxy S9 Plus da bu beklentiler karşılandı. yapılan açıklamada Galaxy S9 ‘da bu özellik yazılım ile getirileceği bilgisi verildi, Arka kamerada olan performans gibi ön kamerada oldukça performanslı çalışacak oldukça etkileyeceği belirtilen ön kamera 8MP’lik oto-fokus özelliğini bulunduracak f/1.7 diyafram aralığında olacağı bildirildi.

Infinity Display Teknolojisi

Samsung Galaxy S9 ve plus daha önceki modellerindeki gibi  Infinity Display teknolojisi ile oldukça şık yapısıyla bekleyenleri ile kavuşacak. Oldukça ince çerçeveleri ile dikkat çekti ve bir diğer konu ise sonsuz benzeri ekran sitili görmek istediğiniz her şeyi daha rahat bir bakış açısı sağlayacaktır.

 Iris Yüz Taraması

Galaxy S9 ve Plus serisinde geçtiğimiz yılda olduğu gibi parmak izi sensörü bulunacak ve yine daha önceki cihazlarda olduğu gibi Iris yüz tarama sensörü teknolojisi de bulunmaktadır. Son yıllarda bildiğiniz gibi yüz tarama teknolojisine olan ilgi ve gelişmeler  yeni nesile bu gelişmelerin ve ilginin tohumlarını ciddi manada almış bulunmaktadır

İphone X’den sonra Samsung S9 ile de oldukça gelişmiş bir yüz tarama teknolojisiyle tanışıyoruz.

 4 Farklı Renk Seçeneği

Galaxy S9 muhteşem  4 farklı renk seçeneği ile pazarlanacak Bunlar; titanyum gri, mercan mavisi, gece yarısı siyahı ve lila moru olacaklar.

Gerçeklik Teknolojisi

Artırılmış gerçeklik teknolojisi ile Galaxy S9 bizlere yepyeni bir deneyim ile bambaşka bir dünya’ya götürmek istiyor.

 

Avatar Emojiler Geliyor

Samsung, Galaxy S9’la birlikte emoji oluşturmanıza olanak tanıyor. Galaxy S9’da kendi fotoğrafınızı çekerek kendinize özel emojiler, hatta avatarlar oluşturabiliyorsunuz. Kendi fotoğrafınızı çekip emoji avatarınızı tanımladıktan sonra, iPhone X’da bulunan animoji özelliği gibi sizin hareketlerinizi takip etmesini sağlayabiliyorsunuz.

Samsung, İphone X’de bulunan animoji özelliğine ciddi bir atakta bulundu, Galaxy S9’da kendi fotoğraflarınız ile kendinize özel emojiler veya avatarlar oluturabileceksiniz, hepimizin hayatına yüzlerce emoji bizime birlikte bu aleme girdi ve kullanmayan nerdeyse kimse kalmadı yakındır sanıyorum ki çok yakında herkesin kendi özgün ve jenerik emojileri çıkacak 🙂

Kendi Emojilerinizi oluşturma aşamaları ise oldukça detaylı olacak gibi görünüyor, neler olacağına gelin birlikte bakalım ; Saç, göz, ten, sakal, kıyafet, gözlük ve daha bir çok geniş özellik ayarlama paneli bulunuyor. Bir yeni değişiklik ise hepimizin standart kullandığı mimik, hayvan vb. emojilere bürünerek ön kamerada olan harika nimetler sayesinde onları istediğimiz gibi kontrol edebiliyoruz. 🤣 👿 👹 👻 👽 🤖 💩 😺🎅🏾 👸🏾 🐹 🐰 🦊 🐻 🐼

Bixby ve Anlık Çeviri

Samsung, Bixby oldukça işlevsel hayat kurtarıcı bir hale getirecek, en önemli özellikleri ve ciddi manada geliştirilen özelliği kamerada gördüğü yazıyı anlayıp sizin belirlediğiniz dile çevirecek ve bu olay sizin dilini bilmediğiniz ülkelerde ve hızlı işlem yapmak istediğiniz zamanlarda sizin yanınızdaki en büyük güvence olacak. Bixby’ın özellikleri anlat anlat bitmiyor, kişisel asistan özelliği, kalori sayma, sağlık yaşam konusundaki çok sayıda aktiviteleri ile sizlere başka bir uygulamaya göndermeden kendi içinde her ihtiyacınızı karşılıyor, belki çok şaşıracaksınız ama kadın kullanıcıları için oldukça yararlı yeniliklerinin başında da yeni makyaj modları ile kadınlara kolaylık ve bir cazibe katacak.

Daha Büyük Ekran Sevenler

Samsung yeni amirallerinde daha ince bir yapıya gidecek ve daha büyük boyutlara çıkacak. 18.5:9 en boy oranlarıyla çıkacak olan Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus, modellerinde ekran boyutları şu şekilde olacak Galaxy s9 5.8 inç ekran Galaxy s9 + ise 6.2 inç ekran boyutlarına sahiptir. Galaxy S9’un 5.8 inçlik ekranı 2960 X 1440 piksel dir, Super Amoled bir ekran bulunmaktadır. S9 ve plus’ın ekranları Corning Gorilla Glass 5 ile korunacaktır.

Dolby Atmos Hoparlörler 

Samsung, Galaxy S9’la birlikte biri üstte, diğer altta olacak şekilde iki hoparlör sunacak. AKG’ye göre ayarlanan hoparlörler, bir sinema sistemi gibi çalışmasının yanında, en yüksek ses seviyesini sunmak için uğraşacak.

Galaxy s9 ve Galaxy s9+ serisinde hoparlör yerleşimi mükemmel bir yerleşmeye sahip, iki hoparlörün biri altta, bir diğer hoparlör ise üst kısımda bulunmaktadır. AKG’ye göre ayarlanmış hoparlörler sanki bir sinema sistemini andırırcasına olan senkronizesi, olabildiğince orjinal ve yüksek seviye ses sunmak için ayarlanmıştır.

Kulaklık Girişi

Samsung, piyasada bulunan akıllı telefon üretici firmaların aksine 3,5 mm ses jakı konusunda kararlılıkla devam ediyor. Şirket bu sayede de bu donanımdan vaz geçen firmalardan da müşteri çekmeye devam ediyor.

Android 8.0 ve Yazılımda Yenilikler 

Samsung telefon kullanımında kullanım kolaylığı için UI’yı değiştiriyor. Bu dakikadan sonra yazdıklarım biraz daha fazla dikkatinizi çekebilir, hepimizin başına gelen bir şey bir oyunun ortasında veya bir videonun ortasında gelen mesaj her şeyi zorlaştırabiliyor, bu nedenle yeni özellikle videolarınızı veya oyunlarınızı kesintiye uğratmadan mesajlara cevap verebileceksiniz. Bir yeni haber ise Samsung’un yeni amiral gemileri Galaxy s9 ve s9+ Android 8.0 Oreo yazılımıyla direkt olarak çıkacağı gelen bilgilerin arasında..

Kablosuz Hızlı Şarj 

Samsung Galaxy temsilcilerinde olduğu gibi kablosuz hızlı şarjı destekliyor, bunların tamamı yeni amiral de geçerli olacak, bu sayede telefonlarınızı kablo olmadan hızlı bir şekilde şarj etme imkanı sunulacaktır.

Samsung Pay 

Samsung Pay, Galaxy S9’la birlikte daha etkin bir kitleye ulaşmayı hedefliyor. Mobil ödemeleri daha erişilebilir hale getirmek isteyen Samsung, bunun için bu sene Samsung Pay için bazı adımlar atacak.

Samsung s9 ile birlikte Samsung Pay konusunda da ciddi yeniliklere gidiyor, ve daha etkin bir kitleye hitap ederek ve dahası mobil ödemeleri daha kolay erişilebilir bir hale getirmeye çalışan Samsung, Bu hedef ile bu sene içerisinde bu konuda Samsung Pay için ciddi adımlar atılacak açıklamasında bulunmuştur.

 

Samsung Knox

Samsung Knox, kurumsal kullanıcılarının başta olduğu ve diğer tüm kullanıcılarının ticari ve kişisel bilgilerini geniş kapsamda ciddi bir korumaya alan ve buna oldukça istekli olan şirket, bunu Samsung Knox ile bir paket halinde yapmaktadır, ve bu paketin güvenlik içeriği gün geçtikçe dahada ileri sevileyelere gelmektedir.

Samsung Dex 

Geçen sene itibariyle işleve konan ve akıllı telefonları masaüstü bilgisayara çevirmeyi sağlayan Samsung Dex, akıllardaki soruları cevaplayarak kaldığı yerden devam edeceği bilgisine ulaşıldı. Yeni dönemde Dex, tasarım olarak daha farklı olacağı söyleniyor. Dex Pad isimli cihaz cihazınızı daha serin ve hız performans düşüşünü engellemek adına içerisinde bir fan bulunmaktadır.

IP68 Sertifikası (Su ve toz’a karşı dayanıklılık Sertifikası) 

Samsung beklenildiği üzere IP68 sertifikasını alarak Galaxy s9 ve Galaxy s9 PLUS  cihazlarının suya ve toza karşı dayanıklı olduğuna dair dayanıklı olduğunu tastiklemek adına bu sertifikayı aldı.

Galaxy S9 BATARYA

Samsung  Galaxy s9 bataryası ile oldukça şaşırttı 3000 mAh batarya bulunacaktır. Hızlı şarj teknolojisi ile kısa sürede çok hızlı şarj edilebilecek olmasına rağmen bataryanın biraz yetersiz olduğu düşünülüyor.

 

Çıkış Tarihi

Samsung Galaxy s9’un piyasaya çıkış tarihini 16 Mart olarak açıkladı, bu tarihten itibaren paraken’de satış mağazalarında meraklılarıyla buluşacak. Samsung’un Son model amiral gemisine bu günden itibaren ön sipariş verebilirsiniz.

Galaxy S9’un Tüm Teknik Özellikleri

 • 5.8 inç Quad HD+ Super AMOLED Infinity Displat Ekran (Corning Gorilla Glass 5’le korunuyor

 • Qualcomm Snapdragon 845 / Exynos 9810

 • 4GB RAM

 • 64/128/256GB depolama alanı

 • Çift SIM kart desteği ( microSD kart yerine SIM kart takılabilir

 • 12 MP Dual Pixel f/1.5 ve f/2.4 diyafram aralığına sahip dual Pixel arka kamera

 • 8MP oto fokus f/1.7 diyafram aralığına sahip ön kamera

 • IP68 Suya ve Toza karşı dayanıklılık

 • Dolby Atmos hoparlörler

 • 3000 mAh batarya

 • Accelerometer, Barometer, Fingerprint, Gyro, Geomagnetic, Hall, Heart Rate, Proximity, RGB Light, Iris, Pressure sensörleri

Galaxy S9+’ın Teknik Özellikleri

 • Ekran: 6.2-inch Quad HD+ (2960 × 1440 piksel) Super AMOLED Infinity ekran, Corning Gorilla Glass 5

 • İşlemci: Exynos 9810

 • RAM-Depolama: 6GB LPDDR4x RAM  64GB/128GB/256GB dahili depolama 400 GB’ye kadar Micro SD desteği

 • Kamera: 12 MP f/2.4-f/1.5 arası değişken diyafram açıklığına sahip ana kamera ve 12 MP f/2.4 ikinci kamera LED Flaş desteği  960fps süper ağır çekim 8 MP f/1.7 oto fokus özellikli ön kamera

 • Ses: Stereo hoparlör (AKG, Dolby Atmos sertifikalı)

 • Batarya: 3500mAh, hızlı kablolu ve kablosuz şarj özelliği

 • Bağlantı: 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11ac (2.4/5GHz), VHT80 MU-MIMO, Bluetooth 5, GPS, USB 3.1, NFC, MST

 • Renk: Gece Siyahı, Titanyum Grisi, Mercan Mavisi ve Lila

 • Suya ve Toza Dayanıklılık: IP68 sertifikası (suya ve toza dayanıklı)

Samsung Galaxy S9 Plus Fiyatı

Depolama seçeneklerine göre sırasıyla,

64 GB 5.199 TL 128 GB 5.399 Tl 256 GB 5.699 TL


Samsung Galaxy S9 Fiyatı 

Galaxy S9’un 64 GB’lık versiyonu 4.599 TL’den satışa sunulacak.

Samsung, Türkiye’de 64 GB dışında herhangi bir depolama seçeneğine sahip Galaxy S9 modelini Türkiye’de satmayacağı bilgisini kesin olarak vermiştir.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR