Samsung Galaxy S9 Dayanıklılık Testinde Sınıfta Kaldı - DC-Tekno
Kapat

Samsung Galaxy S9 Dayanıklılık Testinde Sınıfta Kaldı

Anasayfa
Mobil Samsung Galaxy S9 Dayanıklılık Testinde Sınıfta Kaldı

Samsung Galaxy S9 modeli bir YouTube hesabı üzerinden yayınlanan dayanıklılık testinde sınıfta kaldı. Akıllı telefon dünyasının fazlası ile beğenilen amiral gemisi modellerinden birisi olan Samsung Galaxy S9 ve Samsung Galaxy S9 Plus modelini satın alacak kullanıcıların inceledikleri dayanıklılık videolarının genel olarak cihaz üzerinde bir takım tasarım sorunlarının olduğunu gösterdi.

Yapılan test sırasında Gorilla Glass 5 ekran korumasına sahip olan Samsung Galaxy S9 modelinin ekranı 7. seviyeye kadar çizilmiyor ancak diğer amiral gemisi modellerde olduğu gibi 7. seviyeden itibaren çizilmeye başlıyor. Ancak cihazın asıl önemli sorunu ise dış kasa çerçevelerinde ve ses-güç butonlarına gelince başlıyor.

Dayanmayan Bir Kasa Yapısı

Cihaz ses ve güç tuşları ile çerçeve kısmı alüminyumdan yapılmış olması dolayısı ile makat bıçağı veya herhangi bir keskin darbe alması durumunda direkt olarak soyuluyor. Metal olarak tasarlanmayan bu alanların metal tasarlanmaması için bazı sebepler bulunurken, şirketin bu cihazda neden dolayı farklı malzeme kullanmadığı da bu videodan sonra sorulmaya başlanmış durumda. Zira cihazın Türkiye fiyatı 5000 TL seviyesinin üzerinde iken dayanıklılık konusunda başarısızlıkları olması istenmeyen bir detay.

Henüz 26 yaşındayım. 10 yılı aşkın süredir teknoloji üzerine yoğun ilgi duyuyorum ve Adnan Menderes Üniversitesi gazetecilik bölümü mezunuyum.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR