Samsung, Apple'ı Hedef Aldı - DC-Tekno
Kapat

Samsung, Apple’ı Hedef Aldı

Anasayfa
Teknoloji Samsung, Apple’ı Hedef Aldı

Samsung dünyanın en fazla satış yapan mobil cihaz üreticilerinden birisi olarak en büyük birinci sıra rakibi olan Apple’ı ara sıra hedef almayı ihmal etmiyor. Apple’ın iPhone X modelinin kutusundan 3.5 mm kulaklık dönüştürücü çıkmaması, düşük LTE hızı benzeri nedenler ile Apple’ı hedef alan Güney Koreli teknoloji üreticisi bu adımı ile Apple kullanıcılarını fazlasıyla kızdırdı.

Apple kullanıcılarının cihazlarının kutusundan yetersiz ürün çıktığını ve Sasmung akıllı telefonlara oranla Apple modellerinin yeterli özellikte olmadığını reklamda açıklayan Samsung, bu reklam filminde asıl amacı Apple’ın cihazlarını ve Apple’ı küçük düşürmekti.

Apple Dava Açabilir

Bu reklam filminin hemen ardından Apple’ın kısa süre içerisinde Samsung’a dava açabilecek olduğu, bir süre sonra Apple’ın yasal olarak kendi haklarını bu reklam filmi karşısında arayabileceğini tahmin etmek pek de zor olmayacaktır. İki azılı rakip birbirlerine dava açmak konusunda anlaşmaya varsa bile aralıklarla dava açmayı sürdürüyorlar.

ABD’li Apple’ın Samsung’a oranla çok daha fazla serveti ve daha fazla sadık müşterisi bulunuyor. Apple ayrıca daha fazla kar elde ediyor.

Henüz 26 yaşındayım. 10 yılı aşkın süredir teknoloji üzerine yoğun ilgi duyuyorum ve Adnan Menderes Üniversitesi gazetecilik bölümü mezunuyum.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR