Kapat

Şampiyonlar Ligi Maçlarının Hepsi Facebook’tan Canlı Yayınlanacak!

Anasayfa
Eğlence Şampiyonlar Ligi Maçlarının Hepsi Facebook’tan Canlı Yayınlanacak!
fox-sports-ve-facebook

ABD’nin önde gelen spor kanalı Fox Sports ve Facebook büyük bir anlaşmaya imza attı. Şampiyonlar ligi maçlarının hepsi Facebook’tan canlı yayınlanacak!

Geçtiğimiz yıl canlı yayınlanan final müsabakası 34 milyon izleyiciye ulaşınca önümüzdeki sezon oynanacak 30 Şampiyonlar Ligi maçının aynı şekilde yayınlanmasına kanaat getirildi.

Futbol anlamında en büyük müsabaka olan Şampiyonlar Ligi turnuvası, büyük bir izleyici kitlesine sahip. Potansiyeli fark eden ve ABD’nin yayıncı kuruluşu olan Fox Sports, Facebook ile geçtiğimiz sezonun final maçını internetten yayınlamak için anlaşma yapmıştı. Yayın 34 milyon izlenme sayısına ulaşmış ve 100 milyona yakın etkileşim alınmıştı.

Hal böyle olunca iki firma masaya oturarak 2017-2018 sezonunda oynanacak tüm maçlar için bir anlaşmaya karar verdiler. Önümüzdeki Eylül ayında ön elemeler ile başlayacak turnuvanın 30 maçı da Fox Sports’un Facebook sayfasından canlı olarak ABD’li izleyicilere ücretsiz bir şekilde sunulacak.

ABD harici ülkeler için izlenme durumu konusunda şu an net bir bilgi bulunmuyor. Ancak spor yayıncılığının geleceğini etkileyecek önemli bir gelişmeye imza atıldığını söylememek mümkün değil. Türkiye’deki yayıncı kuruluşların da benzer adımlar atması dileğiyle… Esen Kalın!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir