Kapat

Resimlerin Boyutu Nasıl Kalitesi Düşmeden Küçültülür?

Anasayfa
Wordpress Resimlerin Boyutu Nasıl Kalitesi Düşmeden Küçültülür?
online-resim-sikistirma-servisleri

WordPress resim optimizasyonu için bir diğer önemli adım ise, resimleri yüklemeden önce optimize etmek. Daha doğrusu resimlerin görüntü kalitesinden ödün vermeden resim sıkıştırma işlemi yapmak.

Peki resim sıkıştırma nasıl yapılır ? Bunun için benim en ideal yol olan Adobe Photoshop kullanmanızı öneririm.

Adsız

1) Öncelikle PhotoShop programını biligisayarınıza kurun ve ardından sıkıştırmak istediğiniz resmi sürükleyerek programın ana ekranına atın.

Ve programın en üst kısmında bulunan File sekmesine tıklayıp, açılan seçenekler arasından Save As kısmına tıklayın. Türkçe kullananlar için kayıt et butonuna.

2) Daha sonra karşınıza alttaki resimde olduğu gibi bir alan çıkacaktır ve bu alandan resim sıkıştırma işlemini resimde gördüğünüz ayarlar ile yapabilirsiniz. Yada resmin kalitesini kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

Adsız

Eğer dosya formatınız JPEG ise, JPEG seçin. Png ise png formatını seçin. Kalite için bir değer seçin. ( 10 benim için ideal ancak siz daha da yükseltebilirsiniz.)

Sağ köşede ise, resim sıkıştırma işleminden sonra resmin boyutunun ne kadar olacağı gösteriliyor. Arından en salt üst köşede bulunan ok butonuna tıklayarak resim sıkıştırma işlemini tamamlayabilirsiniz.

#Tabii resim sıkıştırma işlemini başka yöntemler ile de yapabilirsiniz. Diğer yöntemler ise, PNG için Optimizilla ve JGEP için JPEGmini kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SPONSOR
SPONSOR