Pentagon, Google Yazılımlarını Değiştirebilir Mi - DC-Tekno
fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

Pentagon, Google Yazılımlarını Değiştirebilir Mi

Anasayfa
Teknoloji Pentagon, Google Yazılımlarını Değiştirebilir Mi

Google ile Pentagon arasında yeni dönemde anlaşmalar yapılmış ve yapay zekalı sistemler geliştirilmesine karar verilmişti. ABD’li Google’ın ABD’nin en büyük devasa bütçeye sahip olan kurumu için geliştirmeye başladığı ortak yazılım ile birlikte ABD’nin savunma alanındaki gücünü olağanüstü seviyeye yükseltecek olması ise Google çalışanlarının tepkisini çekiyor.

Google yaptığı açıklamalarda yapay zeka teknolojilerinin Pentagon için geliştirilmesinin arkasında sivilleri ve düşmanca silahların kullanılmasını sağlayacak teknolojiler olmadığını açıklamasına rağmen hala daha bu ifadelere inanmayan 3.000 civarında Google çalışanı ne olursa olsun Pentagon için yazılım geliştirilmesini istemediklerini belirtiyor.

İşten Çıkarma Uygulayabilir

Google ise bu tür ifadeler kullanan ve kendilerine karşı çıkan 3.000 civarında çok önemli düzeylerde olmayan çalışanlarının işine son verme yoluna gitmeyi tercih edebilir. Zira Pentagon’un Google tarafından geliştirilecek olan yazılımları değiştirmeye gücü yetebilecek olmasına rağmen Google tarafından istenmesi durumunda şirket yönetiminin de onay vermesi sonucunda savunma alanında çok daha katı yazılımlar ve yapay zekalı ürünler geliştirilebilmesinin önünde en ufak bir engel bulunmuyor. Zira Google ile Pentagon arasında geliştirilen yazılımlar genellikle olası riskleri önceden analiz etmeye ve yok etmeye dayalı olan projeler.

28 yaşında olan Rojda, uzun yıllardan beridir teknoloji hayatı ile iç içe yaşıyor.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR