fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

Patlama Sırasında Bir Kadın, Ölümden iPhone Sayesinde Kurtuldu!

Anasayfa
Teknoloji Patlama Sırasında Bir Kadın, Ölümden iPhone Sayesinde Kurtuldu!
iphone-hayat-kurtardı

Bir telefon en fazla ne yapabilir ki? Demeyin! Manchester’da yaşanan terör saldırısında bombanın patladığı sırada bir kadın, yüzüne isabet eden şarapnelden kullandığı iPhone’u sayesinde kurtuldu.

Geçtiğimiz günlerde İngiltere’nin Manchester şehrinde akıl almaz üzücü bir olay gerçekleşti. Düzenlenen terör saldırısında çoğu çocuk 22 kişi hayatını kaybetti. Ünlü şarkıcı Airana Grande’nin konserinde düzenlenen saldırıda 46 yaşındaki Lisa Bridgett, bomba patlatıldığı sırada telefonuna bakıyordu. Bridgett, bombadan çıkan ve üzerine doğru gelen metal parçalardan, o sırada kullandığı iPhone model telefon sayesinde kurtuldu.

iphone-hayat-kurtardı

Patlama sonucunda parmağı kopan Lisa’nın gelen parçalardan birisi telefondan sekerek burnuna isabet etti. Lisa Bridgett’in eşi Steven, fotoğrafları Facebook hesabından paylaştı ve eşinin çok şanslı olduğunu söyledi. Lisa da her şeye olumlu yönden bakıyor ve şanslı olduğunu hissediyor. Cidden bir telefon insan hayatını kurtarabiliyormuş. Vay arkadaş!

iphone-kadının-hayatını-kurtardı

Şarapnel parçasının telefona çarpması yalnızca yön değişikliği değil, şarapnelin hızında da çok büyük bir yavaşlama sağladı. Yani bu şu demek iPhone ne kadar sert metalden yapıldıysa o kadar gelen parçanın hızını kesmiş. Sol orta parmağını kaybeden Lisa vücudunun farklı bölgelerinden birçok yara aldı, ancak yüzüne isabet edecek önemli parçayı telefon sayesinde engelledi.

Her geçen gün terör eylemleri dünyaya zarar vermeye devam ediyor. Lisa Bridgett’ın hayatı telefonu sayesinde kurtulmuş olabilir, ancak onun kadar şanslı olmayan 22 insan terör yüzünden hayatını kaybetti. Üstelik bu insanların çok büyük bir kısmını çocuklar ve gençler oluşturuyor. Saldırıda 120 kişide yaralandı.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR