Kapat

Özlenen Gençlik

Anasayfa
Eğlence Özlenen Gençlik

Gelinen noktada gençlerimizin ne kadar duyarsız olmadığı anlasılmaktadır. Bilhassa darvinist ve kemalist sistemde yetişen gençlerin hala kendi öz degerlerini unutmamış olması bizleri etkiliyor. Sizlere geçenlerde medyaya yansıyan bir gençin camiye bıraktığı notu paylaşmak istiyorum.

Bizlerin ahlakı ve terbiyesi bu şekilde olmalı. Kullandığımız elektrik veya suyun karşılığını vermeliyiz. Çünkü sahibini zarara uğratabileceği gibi bizim geleceğimizi zora sokar.

Osmanlı zamanında savaşa gidilerken bile komutanın izmit ve çevresinden geçerken gördüğü bağ ve bahçelerden askerlerim acaba almısmıdır diye bütün askerleri aratan bir ecdada sahibiz. O yüzden haram ve helal konusu bizlerin olmazsa olmazıdır.

“Sevgili İmam Amca, telefonumu camide şarja taktım. Karşılığı bu kadar mıdır bilemiyorum ama buraya 2 TL bırakıyorum. Devletimizi Allah başımızdan eksik etmesin. Ezansız namazsız koymasın. Sizlerden de Allah razı olsun.”

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 1 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR