Kapat

Orada Burada Dizi Arayanlar İçin Dizi Önerileri

Anasayfa
Sinema Orada Burada Dizi Arayanlar İçin Dizi Önerileri
dizi-arayanlar-için-blindspot

The Walking Dead, Game Of Thrones gibi dizileri herkes biliyor, yabancı dizi izleyen çoğu kişinin izlediği bu diziler. Lakin bugün size efsane, alışılagelmiş dizileri değil de yeni başlamış, pek bilinmeyen ancak seyir zevki yüksek dizileri listeleyeceğiz.

1) Legion

Legion, X-Men’den Prof. Charles Xavier’ın oğlu David Haller’ın hayatını işleyecektir. Haller, gücü olan yüzlerce insandan biridir ancak sahip olduğu güçler diğerlerinden daha farklıdır ve kullandığında bedel ödemek zorundadır. Güçlerini kullanması zihnine zarar verirken, çok sayıda bölünmüş özelliklere sahiptir. Ruh sağlığını yeniden düzeltmenin yolunu aramaya başlar ancak bu işten çok yorulmuştur. Tek isteği hayalindeki kızla tanışmaktır.

dizi-arayanlar-için-legion

2) 13 Reasons Why

Dizi 2007’de çıkan aynı isimli Jay Asher romanından uyarlama olarak intihar eden Hannah Baker’ın hikayesini kullanıyor. Hannah ölümüne sebep olan kişilerin hatalarını intihar etmeden önce kasetlere kaydeder ve arkadaşının kapısına bırakır. 7 kaset, 13 yüzden oluşan kasetlerin her yüzünde bir numara bulunmaktadır. Hannah’ın kurallarına göre kasetler sırasıyla dinlenmeli ve bittikten sonra kendisinden sonra bahsi geçen kişiye devredilmelidir. Son zamanların açık ara en kaliteli dizilerden birisi diyebiliriz gerek oyunculuk gerek konu olarak aşırı derecede sürükleyici bir dizi.

dizi-arayanlar-için-reasons-why

3) Sense8

Dünya’nın birbirinden farklı yerlerinde 8 farklı kişi açıklanamayan bir sebeple birbirlerinin hafızalarına, zihinlerine, ana dillerine ve yeteneklerine sahip olurlar. Bu olağanüstü durumla mücadele ederken bir yandan da hayatta kalmaya çalışmaktadırlar. Karakterler San Francisco, Mexico City, Berlin, Birleşik Krallık, Seoul, Mumbai, Nairobi ve Chicago’da anlayacağınız üzere dünyanın farklı farklı coğrafyalarında yer almakta. Diziyi özel kılan şey ise çekimlerinin stüdyoda değil birebir olarak o şehirlerde çekiliyor olması.

dizi-arayanlar-için-sense8

4) The OA

Prairie Johnson, bundan 7 sene önce gizemli bir şekilde ortadan kaybolan genç bir kadındır. 7 yıllık yokluğuna yüksek bir köprüden atlayarak nokta koyan karakterimiz, şans eseri kurtulur ve hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınır. Burada yıllardır görmediği ebeveynleriyle tekrar buluşan Prairie’de akıl almaz değişiklikler vardır. Kaybolmadan önce kör olan kızımız, mucizevi bir şekilde görebilmekte ve isminin OA olduğunu söylemektedir.

dizi-arayanlar-için-the-oa

5) Blindspot

Times Meydanı’nda vücudu dövmelerle kaplı şekilde bulunan Jane Doe ve onu soruşturan FBI ekibini konu alan dizi, ilginç konusuyla dikkat çekiyor. Hafızasını kaybetmiş Jane Doe’nun vücudundaki dövmelerin aslında birer suç haritası olduğunu keşfeden FBI ajanı Kurt Weller ile her dövmede birbirinden farklı maceraya atılacak olan dizinin başrolünde ise Jaimie Alexander ve Sullivan Stapleton‘ı izleyeceğiz.

dizi-arayanlar-için-blindspot

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

1 0 1 0 0 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR