Onavo Uygulaması Bilgi Topluyor - DC-Tekno
fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

Onavo Uygulaması Bilgi Topluyor

Anasayfa
Yazılım Onavo Uygulaması Bilgi Topluyor

Facebook tarafından 2013 yılında satın alınan ”uygulama kilitleme” uygulaması hakkında bugün yeni gerçekler ortaya çıktı. Onavo adlı uygulama için sürekli olarak yeni güncellemeler yayınlayan ve uygulama arayüzünü en üst düzeye getiren Facebook, kullanım şartları ve diğer bazı bir takım detayları da kendisine göre güncellemeyi ihmal etmedi.

Facebook tarafından satın alındıktan sonra güncellenen kullanım koşullarında ise kullanıcıların hiç beklemediği bir maddeye rastlandı. Şans eseri bir kullanıcı tarafından fark edilen bu uyarı cihazınızda bulunan diğer uygulamalar hakkında bilgi topladığı gibi, size bunu bizzat haber veriyor, gizli olarak yapmıyor.

Onavo Gizlilik Sorunlarına Neden Oluyor

Onavo’nun gizlilik sorunlarına neden olduğu çok açık bir şekilde belirtilmiş durumda. Uygulama direkt olarak ”cihazınızda bulunan diğer uygulamalar hakkında bilgi topluyoruz” ifadesine yer veriyor ve direkt olarak cihazınızda bulunan diğer uygulamalar hakkında bilgi topluyor. Onavo uygulamasını gizlilik amacı ile kullanan kullanıcıların tüm bilgileri ise bu sırada Facebook sunucularına kayıt ediliyor ve gizli olduğunuzu sandığınız an aslında gizli olmadığınızı rahat bir şekilde anlayabiliyorsunuz.

Henüz 26 yaşındayım. 10 yılı aşkın süredir teknoloji üzerine yoğun ilgi duyuyorum ve Adnan Menderes Üniversitesi gazetecilik bölümü mezunuyum.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR