NASA, yaşayabilme ihtimali olan 2 gezegen buldu - DC-Tekno
fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

NASA, yaşayabilme ihtimali olan 2 gezegen buldu

Anasayfa
Uzay NASA, yaşayabilme ihtimali olan 2 gezegen buldu

NASA her geçen gün yeni gezegenler keşfetmeye devam ediyor. Şimdi de Güneş sisteminin dışında 104 adet gezegen keşfettiğini açıkladı. Ve asıl olay bunların arasından 2 tanesinde yaşayabilme ihtimali olduğu söyleniyor.

Kepler ile yapılan inceleme sonucunda yapılan bu açıklama çoğu kişiyi heyecanlandırdı diyebiliriz. 104 gezegenden sadece 4 tanesini incelediklerini ve şimdilik sadece 2 tanesinde Dünya’ya benzer bir yaşam formunun olduğunu belirtti. Bu gezegenlerin Dünya’dan yaklaşık %50 oranında büyük olduğu söylendi. Tabi bu gezegenler Dünya’ya 181 ışık yılı hızında uzaklıkta kalıyor.

K2-72 yıldızının yaşama elverişli bir bölgesinde bulunan gezegenlerin hala incelenmesi devam ediyor. NASA araştırmacılarının yaptığı açıklama da suyun da bulunabileceğine dair notlar düştü. (Toplanın gidiyoruz.) NASA’nın bu konuyla ilgili yaptığı resmi açıklamayı da merak ettiyseniz eğer açıklamaları da şöyle;

Merkür’ün Güneş’e yakınlığından daha yakın bir yörüngeye sahip olsa da, K2-72 gibi bir yıldızın etrafında dönen bir gezegende hayatın olması ihtimaller dahilinde.

 

Yapılan araştırma ise Kaliforniya Gözlem Üniversitesinden ve bir kaç üniversiteden yapıldığı söylendi. Kepler sayesinde bir çok gezegen keşfedildi. Bu 104 gezegenle beraber 2 bin den fazla gezegen keşfetmiş oldu. Bir çok keşfin insanlığa iletilmesinde yardımcı olan teleskop sanırsam bir ödülü hak ediyor.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

1 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR