Mavi Balina Oyunu WhatsApp Üzerinde Tehlike Saçıyor - DC-Tekno
Kapat

Mavi Balina Oyunu WhatsApp Üzerinde Tehlike Saçıyor

Anasayfa
Oyun Mavi Balina Oyunu WhatsApp Üzerinde Tehlike Saçıyor

Mavi Balina oyunu ölümcül oyun olması ile tanınıyor. Tüm dünyada etkisini gösteren oyun başta Rusya olmak üzere gelişmemiş ülkelerde ve gelişmeye devam eden ülkelerde can almaya devam ederken en son geçtiğimiz günlerde Türkiye’de 10 yaşında bir erkek çocuğunun ölümüne sebep olmuştu.

Çocukları ve bilgisiz kişileri daha çabuk içerisine aldığı belirlenen oyun ile ilgili olarak son günlerde WhatsApp üzerinden linkler aracılığı ile yayılmaya başladığı yönünde oldu. Kullanıcıların oyunu linkler üzerinden indirmelerine olanak sağlandığı ve oyunun yayıldığı açıklanarak, bu konuda oyunun çok daha fazla kişiyi öldürebilecek olduğu ”potansiyel tehdit!” olarak duyuruldu.

Türkiye’de Çok Can Alıyor

Oyun Türkiye’de oldukça fazla can almaya devam ediyor. En fazla ölümlerin Türkiye’de yaşandığı tahmin edilirken, Rusya’da benzer vakaların aralıklarla yaşandığı basına yansıyor. Mavi Balina oyunu hakkında bakanlıklar ve ilgili kurumlarca alınmaya çalışılan engellemeler dahi yetersiz kalırken, oyunun Rusya merkezli olarak ortaya çıktığı ve bundan dolayı daha çok Ruslara yönelik olmadığı düşünülüyor. Yabancılar için farklı dil seçenekleri olduğu iddia edilen oyun hakkında ise pek fazla net bilgi yok.

29 yaşındayım ve 6 yıldan beridir teknoloji editörlüğü yapıyorum. Ankara Üniversitesi mezunuyum.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR