MAVEN Nedir? - DC-Tekno
fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

MAVEN Nedir?

Anasayfa
Eğlence MAVEN Nedir?

MAVEN Nedir?

Maven, projelere belirli standartlar getirerek JAR dosyalarını projeler arasında paylaştırmak, projelerin içeriklerini anlaşır bir yapıda tutmak ve projeleri kolayca yayınlamak için kullanılır. Kısaca Java projelerinin yönetimini ve geliştirilmesini kolaylaştıran bir tool’dur.

Maven’ın Amacı;

  • Projelere belirli standartları getirmek,
  • Projelerin geliştirilmesini kolaylaştırmak,
  • Projelerin yönetimini kolaylaştırmak,
  • Projelerde kullanılan JAR dosyalarının tek bir yerde durmasını sağlayarak projenin paylaşılmasını kolaylaştırmak

Maven, POM (Project Object Model – proje nesnesi modeli) içeriği üzerine oturtulmuştur. POM içerisindeki verilere göre modellemeyi gerçekleştirir.

 

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR