fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

Markalaşırken dikkat etmeniz gerekenler

Anasayfa
İnternet Markalaşırken dikkat etmeniz gerekenler

Markalaşırken bir çok girişimcinin yaptığı hatalar var. Bunları telafi etmenin çok daha kolay yolu var. Biraz bunlardan bahsedelim.

Girişimcilik çok zor bir iş aslında. Çok çalışmak ve çok emek sarf etmek gerekir. Markalaşma yolunda giderken yanlış verilen bir karar ile güzelim projeyi batırabilirsiniz.

Bunlardan kaçınmanız için sizlere bir kaç öneride bulunacağım.Öneride bulunmadan önce şu konuya değinmek isterim,

Girişiminiz çok iyi ama isminiz kötüyse bunu en baştan planlayın. Bir markada isim çok önemlidir. Akılda kalıcı ve iddialı bir isim olmalı.

#1  Sloganınızı bulun

Slogan deyince aklınıza bir çok şey gelebilir. Ama siz bunların arasından en iddialı ve yapıcı olanı bulmalısınız. Yani markanızın adı söylendiğinde müşterilerinizin aklına sloganınız gelmeli. Unutmayın marka adınız, markanızın başlığı sloganı ise markanızın açıklamasıdır.

Bakın mesela mavi’nin sloganı gayet iddialı ve burada kral biziz diye haykırıyor.

#2  Rakiplerinizi araştırın

Piyasaya girdiniz projeniz çok güzel ama rakipleriniz sizi anında piyasadan silecek kadar güçlüler. Her markanın bir açığı olmalı. Rakiplerinizi iyice araştırın. Onların yaptığı yanlışları ve doğruları not edin. Daha sonra müşterilerinin rakibiniz hakkında yaptığı yorumları araştırın. Müşterilerin ne istediğini rakibinizden öğrenin. İnanın bana rakipleriniz size bu konuda çok yardımcı olacaktır.

#3  Logonuzu  özenle yapın/yaptırın

Logo bir markanın yüzüdür. Ne kadar kurumsal, ne kadar iddialı ve ne yaptığınızı müşterilerinize anlatır. Logonuz da bir şeyler anlatın. Aklınızda “nasıl olacak?” diye soru işaretleri oluşabilir. Bunları renkler ile bile yapabilirsiniz. Mesela mavi rengi huzuru ve rahatlığı anlatır.

#4  Markanızı büyütün

Büyümek çok güze bir kavram dimi? Her girişimcinin de hayalidir. Nasıl yapacağız diye soruyorsanız eğer aslında çok basit. Etkinlikler düzenleyip müşterilerinizi sevindirip yeni müşteriler çekebilirsiniz. Başka markalarla anlaşmalar imzalayıp farklı bir şeyler deneyin. Biz yeni bir girişimiz hepsinden iyi olacağız demeyin. Eski tarihte devletlerin yaptığı taktikleri deneyin mutlaka karlı çıkacaksınız.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR