fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

Mark Zuckerberg: Önlemleri En Üst Düzeye Çıkarıyoruz

Anasayfa
Teknoloji Mark Zuckerberg: Önlemleri En Üst Düzeye Çıkarıyoruz

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, yaşanan kullanıcı bilgilerinin çalınması vakasından sonra açıklama yaptı. 50 milyon kullanıcının etkilendiği ve seçimleri etkilediği belirtilen hack vakasının ardından sosyal medya devi önlemler almaya başladı. Uygulamalara verilen izinleri ve bilgileri gözden geçirmeye başlayan Facebook mühendisleri, başta kullanıcıların bilgileri olmak üzere açık kapı bırakılmaması adına çalışmaların en üst düzeyde yapıldığını açıkladı.

ABD ve İngiltere ile birlikte tüm dünyayı karıştıran ”çalıntı” olayı ile ilgili şirket yetkilileri tam resmi olarak açıklama yapmazken, 50 milyon kullanıcının bilgilerinin çalınmasının kritik bir durum olduğu belirtiliyor. ABD’li ve İngiliz kullanıcıların şimdiden hesaplarını kapatmaya başladıkları göze çarparken, Washington’dan ise açıklama yapılmış değil.

Facebook’tan 3 Ay Önlemi

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’e göre bundan sonra uygulamalara izin veren kullanıcıların 3 ay boyunca o uygulamayı kullanmamaları durumunda Facebook direkt o uygulama ile bağlantıyı kesecek ve otomatik olarak güvenlik önlemi almış olacak. Kötücül açık kapıları da engelleyecek olan şirket yönetimi, şimdiden mühendisler ile birlikte konu üzerinde derin çalışmalar başlatmış durumda. Ancak sonucunun ne olacağı ise bilinmez bir boşluk.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR