LTE ağlarında açık bulundu - DC-Tekno
fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

LTE ağlarında açık bulundu

Anasayfa
Teknoloji LTE ağlarında açık bulundu

Tüm dünyanın kullandığı 4G teknolojisi yani LTE internet bağlantısından aramaya kadar önemli rol oynuyor. Türkiye’de de aktif olarak kullanılan LTE yerini 5G teknolojisine bırakmaya hazırlanırken, bir yandan da yeni dönemde nasıl internet hızına sahip olacağımızı merak ediyoruz.

Tüm bu aşamaların yanında ise LTE ağlarında bulunan güvenlik açığı kullanıcıların gizliliğini ve bilgilerini tehdit altına alıyor. ABD’de kullanımı yoğun olan ”acil durum bildirimleri” üzerinden sahte deliller oluşturulabiliyor ve sistem 10 açıktan 8 tanesini şimdiye kadar doğrulamış durumda. Bu açıklar sayesinde kullanıcının cep telefonu numarası kopyalanabiliyor, banka hesaplarına gönderilecek olan SMS ve diğer detaylar hackerların eline geçebiliyor.

Operatörler Önlemler Almalı

Operatörlerin alması gereken önlemlerin en başında ise bu kritik açıklar bulunuyor. Alınacak olan önlemler sayesinde hem kullanıcıların, hem LTE ağlarının güvenliği sağlanacak olduğu gibi operatörlerin olası zararlarının önüne geçilebileceği belirtiliyor. Kötü niyetli kişilerin bu tür ağları ele geçirerek milyarlarca dolarlık zarar yaratmasının da gündemde olabileceği, bunun üzerinde çalışan onlarca hacker grubunun olduğunu tahmin etmek güç değil.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR