LG G5, 224 Milyon Dolar Kayba Uğrattı! - DC-Tekno
fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

LG G5, 224 Milyon Dolar Kayba Uğrattı!

Anasayfa
Mobil LG G5, 224 Milyon Dolar Kayba Uğrattı!
lg g5 224 milyon kayba uğrattı

GÜNEY KORELİ ŞİRKETİN MODÜLER TASARIM DENEMESİ LG G5, 2016 SATIŞ VERİLERİNE GÖRE ŞİRKETE 224 MİLYON DOLAR KAYIP AÇTI.

Samsung, Galaxy Note 7 zararına rağmen son 3 yılın en iyi yıl sonu çeyreğini bu yıl kaydetti. Ancak Güney Koreli bir başka üretici olan LG için aynı şeyi söylemek mümkün değil.

ZARAR EPEY YÜKSEK

LG, 2014 yılının dördüncü çeyreğinde 223.98 milyon dolarlık bir kayıp yaşamıştı. Şirket daha sonra 2015 yılında bu durumu toparladı. Önceki yıla göre %11.7’lik ve yıllık %1.5’lik bir artış kaydetmişti. Ancak geçtiğimiz yıl modüler tasarım dilinin denendiği amiral gemisi G5 piyasaya sürüldükten sonra bu durum yeniden yaşandı. G5’in satışları kötü gidince, LG’nin borsadaki hisse değerleri düştü ve yatırım alanında olumsuz görülmeye başlandı.

lg-g5-icin-nougat-70-gelmeye-basladi-2

LG G5 SONRASI MADDİ GERİLEME

Güney Koreli şirketin akıllı telefon pazarını temsil eden LG Mobile Communications birimi, 2016 yılının son çeyreğinde 2.51 milyar dolar gelir elde etti. Ancak rakamlar sizi yanıltmasın. Bir önceki çeyreğe göre %15’lik bir artış yaşanırken, yıllık bazda %23’lük bir düşüş yaşandı. Ayrıca Güney Koreli şirket, 2016 yılının sonunda kaç telefon sattığını da açıklamadı. Şirket 2014 yılında 59.1 milyon ve 2015 yılında 59.7 milyon adet akıllı telefon satmıştı. Benzer bir hamle Xiaomi cephesinde de yaşandı. Xiaomi de 2016 satış rakamlarını açıklamadı.Bu yılın satış rakamlarına bakacak olursak en iyi Samsung Firması diyebiliriz. 🙂

LG, 224 milyon dolar zarar etmesine rağmen ekim ayında piyasaya sürülen V20’nin satışlarından son derece memnun. G5 tarafında yaşanan mali gerilemenin bu sayede telafi edilmesi bekleniyor. Ayrıca yakın zamanda tanıtılacak olan G6 bu konuda büyük bir rol üstlenecek.

V20 Mİ YOKSA G6 MI DAHA ÇOK SATIŞ YAKALAYACAK.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR