Kurumsal Mail Hesabı Nasıl Açılır - DC-Tekno
fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

Kurumsal Mail Hesabı Nasıl Açılır

Anasayfa
Nasıl Yapılır Kurumsal Mail Hesabı Nasıl Açılır
şirket-maili-nasıl-açılır

Bu makalemizde sizlere şirket maili nasıl açılır, kurumsal mail adresi nasıl alınır, neler gereklidir, maliyeti nedir, hepsini anlattık. Öncelikle neden kurumsal mail açmalıyız?

Neden Kurumsal Mail Açmalıyız?

Kurumsal işletmeler ya da freelance çalışan kişiler için müşteri ile arasındaki iletişimin önemini açıklamaya gerek yok sanırım.

Kurumsal kimlik, imaj ve prestijiniz için şirket maili açmak yerine; Gmail, Hotmail, Yandexmail, Aol, Yahoo gibi ücretsiz mail servislerini kullanmak doğru bir tercih olmayacaktır.

Sebebi ise;

Ücretsiz mail adresleri kurumsal kimliğinizi yansıtmaz. İtibar olarak sizi sıradanlaştırır. Bu da müşterilerinizin sizi ciddiye almaları konusunda olumsuz bir durumdur. Şahsen ben böyle düşünüyorum.

 Suistimale açıktır. Örnek veriyorum idctekno@gmail.com adresini ele alalım. Kötü niyetli, daha açık bir tabirle dolandırma niyetli kişiler mail adresinize benzer, i-dctekno@gmail.com gibi varyasyonlar kullanarak müşterilerinize ulaşabilirler.

 Şirketinize ait farklı departmanlara yönelik mail adresi almak mümkün olsa bile; destekdctekno@gmail.com, iletişimdctekno@gmail.com şeklindeki mail adresleri göze hiç hoş gelmeyecektir. Ayrıca bu şekilde açılan hesapları da yönetmesi epey zor.

Kurumsal Mail Açmak İçin Neler Gerekir? Şirket Maili Nasıl Açılır?

Kurumsal mail adresi nasıl açılır? Şirket maili açma için neler gerekir, hemen açıklayayım; Firmanızın kimliğini yansıtacak bir alan adı (domain) ve maillerinizin saklanacağı bir hosting.

Domain Şirketinizin internet adresidir. Müşterileriniz bu adres ile size ulaşırlar. Firma uzantılı mail adresi alma konusunda gereklidir. Bu adresi kullanarak info@dctekno.com, eren@dctekno.com gibi firma uzantılı mail hesapları açabilirsiniz.

Hosting ise sizin 7/24 mail almanızı, mail göndermenizi sağlayan, mailleri saklamanıza yarayan bir servistir. İnternet siteleri de hosting adı verilen bu sunuculara kurulur.

Kurumsal Mail Açmak İçin Ne Kadar Gerekli?

Kurumsal mail açmak için gereken fiyat zannedildiği kadar uçuk değildir.

İnternette sadece şirket maili açma işlemi için size hizmet sunan firmalar mevcut. Fakat bu firmalar size sınırlandırılmış hesap hakkı ve düşük kotalı hesaplar verir. Lakin fiyatları da oldukça yüksektir.

Fakat hosting ve domain alarak en fazla 70-80 TL ödeyerek kurumsal mail açabilirsiniz.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR