Kapat

Kredi Kartı Almak İsteyenlerin Sayısı Artıyor

Anasayfa
Teknoloji Kredi Kartı Almak İsteyenlerin Sayısı Artıyor

Bankalar Arası Kart Merkezi (BKM) tarafından Troy‘un katkıları ile hazırlanan rapora göre Türkiye’de dijital ödemelerde kullanılmak ve günlük yaşamda kullanılmak üzere kredi kartı almak isteyenlerin oranı %37’e ulaştı. 7 milyon vatandaşın kredi kartı almak için sırada olduğunu açıklayan Bankalar Arası Kart Merkezi (BKM), bu konuda bankalara başvuruların sık yapılmaya devam ettiğini, vatandaşların kredi ve banka kartlarına olan ilgisinin geçtiğimiz yıla oranla çok daha fazla arttığını doğruladı.

Temassız ödemeden memnun olan müşteri oranının %64’ten %77 oranına yükseldiği açıklanan raporda, banka hesabı ve kredi kartlarına gelen yoğun ilgiden fazlası ile söz edildi.

20 Milyon Kişi Bankalar İle Çalışmıyor

Türkiye’de günümüz teknoloji çağında 20 milyon civarında vatandaşın kredi kartı ve banka hesabına sahip olamadıkları belirtildi. Bu sayının çok yüksek olduğu bilinirken, vatandaşların gelecekte ödemelerini en fazla cep telefonu ile yapmak istedikleri ortaya çıktı. Cep telefonu ile ödeme yapmak isteyenlerin oranı %67 seviyesine yükselirken, cep telefonu aracılığıyla yapılan ödemelere vatandaşların yoğun ilgisi sonucunda bu teknolojinin çok daha fazla geliştirileceği tahmin ediliyor.

Henüz 26 yaşındayım. 10 yılı aşkın süredir teknoloji üzerine yoğun ilgi duyuyorum ve Adnan Menderes Üniversitesi gazetecilik bölümü mezunuyum.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR