Kapat

Kitap Okuyan Kadınlar Daha Mı İlgi Çekici?

Anasayfa Eğlence Kitap Okuyan Kadınlar Daha Mı İlgi Çekici?
kitap-okuyan-kizlar-daha-mi-ilgi-cekici_780x438

Kitap okuyan kadınlar insanlarca daha mı ilginç bulunuyor ? Peki bu kadınlar gerçekte nasıl kişiler?

Hepimiz kitap okumanın bilgimizi, bilinç seviyemizi arttırdığının farkındayız. Tabi uyguluyor muyuz ayrı mevzu. Öte yandan medyanın, haberlerin v.s. çoğunlukla cep telefonlarından takip edilmeye başlandığı ülkemizde kitap okuyan birilerini görmek neredeyse herkesi şaşırtıyor.

Sıra dışı veya nadir olan her şey gibi kitap okuyan insanlar da ilgi çekici olabiliyor. Aslında İsveç’de olsa son derece sıradan olan bu görüntü, Türkiye’de zeka ve bilgi belirtisi olarak algılanabiliyor.

Erkekler ve kitap konusu da tartışılabilir, ama başlığımızdaki konuya bakarsak; kadınlar kitap okuduklarında daha mı etkileyici oluyorlar, öyleyse neden?

Aslında bu noktada belirttiğimiz sıradan kalabalıktan ayrı bir duruş gösterme, “ben buradayım ve ben farklıyım” deme konusu. Kitap okuyan kadın bu mesajı vermek için okumaz tabi, onun amacı yolda, metroda, kafe de veya tatil yerinde kitap okumaktır sadece. O yalnızca sevdiği bir uğraşla, okumakla ilgileniyordur. Ama onu gören insanlar bu durumdan ötürü söz konusu kadının farklı ve zeki olduğunu düşünebilirler.

kitap-okuyan-kizlar-daha-mi-ilgi-cekici_780x520-0xf6gja0ty

Genelde de öyledir bu. Kitap okuyan kadınlar çevresiyle ve dünyayla daha ilgili, duyarlı kişilerdir. Tabi hayatın şu gerçeğini de eklemek gerekiyor: çekici bir izlenim vermemizde sadece davranışlarımız ve kişiliğimiz etkili değil. Fiziksel görünüş, giyim tarzı gibi unsurlar da önemli.

kahve_0291cc0f-9a46-48c9-be8e-1eebf4beaa7c_1

Bu noktada kitap okuyan çoğu kadının, giyim ve aksesuar seçimiyle de dikkatli olduklarını ve incelikli bir zevke sahip olduklarını göreceksiniz. Bu kişiler eğer çok utangaç değillerse aynı zamanda çok şey bilmeleri nedeniyle çevresindekiler için iyi birer sohbet arkadaşıdırlar.

1 0 0 0 0 0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SPONSOR
SPONSOR