Kapat

Katy Perry Twitter’da, 100 Milyon Takipçiyi Geçti!

Anasayfa
Eğlence Katy Perry Twitter’da, 100 Milyon Takipçiyi Geçti!
katy-perry-twitter

Twitter’da 100 milyon takipçiyi geçen ilk isim Katy Perry oldu.

Twitter bundan bir iki gün önce, yayınladığı bir basın duyurusuyla ünlü pop şarkıcısı Katy Perry’nin Twitter’da 100 milyon takipçi barajını geçen ilk Twitter kullanıcısı olduğunu açıkladı. Katy Perry’i Twitter’da yalnız bırakmayan takipçileri onun bu rekoru kırmasında büyük rol oynadılar. Katy Perry ilk Tweet’inden bu yana 8 bin beş yüzün üstünde Tweet attı. Ünlü şarkıcı şuanda en yakın rakibini 4 milyon takipçiyle geride bıraktı. En yakın rakibi yine bir şarkıcı olan Justin Bieber. Şuan itibariyle atılan tweet sayısı 8542 ve hesap üzerinde 5.531 beğeni bulunuyor. Katy Perry 205 kişiyi takip ediyor. Üyelik Şubat 2009 dan bu güne aktif olarak kullanılıyor.

Twitter’da bu rekora sessiz kalmayıp, resmi hesabı üzerinden Katy Perry’nin bu başarısını kutlayarak ünlü şarkıcının 2009’dan bu yana attığı tweetlerden oluşan bir kolaj da paylaşıldı.

Twitter için Katy Perry’nin 100 milyon takipçi barajını geçmesi neşeli bir şekilde kutlanırken, Twitter Audit isimli bir araştırma oluşumu Katy Perry’nin takipçi kitlesinin %62’sinden fazlasının gerçek olmadığını öne sürüyor.

Özellikle sahte kullanıcıların olduğu ya da gerçek kullanıcılarının hesaplarının çeşitli yollarla ele geçirilerek diğer kişileri zorla takip ettiği konusunda ne yazık ki kötü bir zemini olan Twitter, bu tarz olaylarla her geçen gün gündeme geliyor. Açıkçası bu denli yüksek takipçisi olan kişilerde bile bu iddianın ortaya atılması pek de hoş bir durum değil.

Twitter Audit’in bu iddiası doğru mu ya da yanlış mı bilinmez. Yine de Katy Perry’nin başarısını kutlamak gerekiyor, bizim tebriğimizi görür mü; belki imkansız ama 100 milyon takipçi için tebrikler Katy Perry!

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

2 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR