"İzleyecek Dizi Bulamıyorum" Diyenlere Özel 5 Yabancı Dizi Tavsiyesi - DC-Tekno
Kapat

“İzleyecek Dizi Bulamıyorum” Diyenlere Özel 5 Yabancı Dizi Tavsiyesi

Anasayfa
Sinema “İzleyecek Dizi Bulamıyorum” Diyenlere Özel 5 Yabancı Dizi Tavsiyesi
House-of-Cards

Sizde “Bütün dizileri bitirdim, izleyecek dizi bulamıyorum” diyenlerdenseniz mutlaka bu makalemizi okumalısınız.

5) The 100

97 yıl önce nükleer Armageddon, Dünyanın büyük bir kısmını yok etmiş, birçok medeniyeti çökertmiştir. Hayatta kalan 12 farklı ulustan, toplam 400 kişi ise dünyayı terk etmiştir. Yıllar içinde uzayda kaldıkları bu yerde 3 nesil yetişmiştir ve insan sayısı 4000′e ulaşmıştır. Bu gruplarda ölüm cezası ve nüfus kontrolü gibi sert uygulamalarla kurulan bir düzen vardır. Şimdi kaynakları tükenme noktasına gelmiştir ve bu 12 grup, bir araya gelip tekrar hayatta kalmanın yollarını aramaya başlarlar. Çözüm olarak elbette ki Dünyaya dönmek akıllarına gelir fakat Dünyanın halen yaşanabilir olup olmadığını bilmemektedirler. Bunu test etmek için de 100 adet mahkum genç insanı Dünyaya gönderirler. Kimi uzayla bağını koparmak isteyen, kimi hükümetinin verdiği görevi yerine getirmek isteyen bu gençler arasında daha gelir gelmez gruplaşmalar, lider olma çabaları, sürtüşmeler başlar. Fakat onların aralarındaki bu farklılıkları aşmaları; bir yığın bilinmezlik ve tehlikeyle dolu olan yeryüzünde hayatta kalmaları için iş birliği yapmaları gerekmektedir.

4) Bloodline

Florida’da bir otel sahibi olan Rayburnler , yaşadıkları bölgede tanınmış ve çevresince sevilerek, saygı duyulan, modern bir Amerikan ailesidir, Ancak tüm aile üyeleri onun kadar saygın olmayı başaramamışlardır özellikle ailenin yüz karası olan büyük oğul Danny, yıllar sonra tekrar kasabaya döner; aile için zor günler başlayacaktır çünkü Danny ailenin geçmişte bulunan en karanlık sırlarını ve utanç verici olaylarını ortaya çıkartmakla tehdit eder.

3) The Handmaid’s Tale

Dizi Gilead isimli bir toplumda geçiyor. Doğal sebepler nedeniyle nüfus düşüşü yaşayan bu toplumda kadınlar devletin malı olarak kabul ediliyor. Toplumun yeniden çoğalması için üreme hizmetine zorlanan Offred, bu acımasız koşullarda hayatta kalmaya çalışıyor.

2)  House of Cards

Günümüzde Washington, DC’de geçen House of Cards, Güney Karolina’dan seçilmiş Demokratik Partili bir kongre üyesi olan Frank Underwood’un kendisine vaad edilen ABD Dışişleri Bakanlığı pozisyonuna başkasının atanmasından sonra uygulamaya koyduğu planınını konu almaktadır.

1) Under The Dome

Güzel, güneşli ve tamamen sakin bir bahar gününde, Maine’deki Chester’s Mills isimli küçük kasabanın dünyayla olan bütün bağlantısı, açıklanamayan görünmez bir güç alanı tarafından aniden kesilir. Uçaklar görünmez bir kalkana çarpar, şiddetli bir yağmur önüne geleni yıkıp yerle bir eder. Havadan kasabaya düşen, yanan uçak parçaları vardır. Kubbe yavaş yavaş alçalırken bahçevanın eli kopar. Arabalar infilak eder. Aileler birbirinden kaçar, herkes panik içindedir. Hiç kimse bu kalkanın nedenini, neden, ne zaman geldiğini ve ne zaman ortadan kalkacağını bilemez.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

1 0 0 0 0 2

““İzleyecek Dizi Bulamıyorum” Diyenlere Özel 5 Yabancı Dizi Tavsiyesi” üzerine 2 yorum

  1. Eren Zeki says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR