iPhone’larda Neden Alarm Erteleme Süresi 9 Dakika! - DC-Tekno
Kapat

iPhone’larda Neden Alarm Erteleme Süresi 9 Dakika!

Anasayfa
Mobil iPhone’larda Neden Alarm Erteleme Süresi 9 Dakika!
alarm

İPhone kullanıcıları son zamanlarda normale göre biraz arttı. iPhone kullanımının artmasıyla birlikte, iPhone kullanıcıları iPhone’nun bazı özelliklerini merak edip araştırmaya başladılar. En çok merak edilen konu ise alarm erteleme süresinin neden 5, 10 değilde 9 dakika olduğuydu. 9 gibi bir rakamın olması kimsenin gözünden kaçmamıştır ve meraklandırmıştır. Açıkçası bizimde gözümüzden kaçmadı ve meraklandırdı. Aslında 9 dakka olmasının çok ilginç bir sebebi var bizde sebebi öğrenince çok şaşırdık işte o sebep.

Eski zamanlarda işçilerin uyumadan önce şekerleme yapmaları için mekanik saatlerde 9 dakika aralıklarla ötmesini sağlayan bir kontrol tuş bulunuyordu. Mühendisler araştırmaları sonucu 9 dakikanın en ideal olduğunu benimsemiş ve mekanik saatlere kontrol tuşunu eklemişler.

Bu sistem ilerleyen zamanlarda gelenek haline gelmiş ve günümüze kadar ulaşmıştır. Apple bu geleneği bozmayarak 2016 yılında 9 dakika ertelemeyi İPhone’lara eklemiştir. Apple için 9 dakika alarm erteleme süresi artık standart haline gelmiş bulunuyor.2017 yılında ise bakalım halen 9 dakka özelliği devam edicekmi.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR