fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

iPhone X üretimi azaltılıyor

Anasayfa
Mobil iPhone X üretimi azaltılıyor

iPhone X modeline yoğun talep gelmesini bekleyen Apple, yüksek fiyatlar ve cihazın ekran konusunda başarılı full ekrana sahip olamaması sonrasında satışların az olmasından dolayı harekete geçti. Şirket, yeni dönemde iPhone X modelinin üretimi azaltacak ve diğer cihazlarını aynı oranda üretmeye devam edecek olduğu olduğu ortaya çıktı.

İddialara göre bir süredir gelişmeye devam eden ülkelerde cihaz satışlarında yaşanan düşüşlerden etkilenen Apple’ın, ABD‘de ise kullanıcıların cihazın ekranını beğenmediğinden dolayı ilgi göstermemesi sonucunda çok fazla üretim yapmış oldu. Fazla üretimler sonrası ise Apple yetkilileri harekete geçmişe benziyor ki, üretim oranlarında ciddi düşüşler var gibi görünüyor.

JP Morgan analisti Narci Chang: 15 Milyon Adet Üretecekler

JP Morgan analisti Narci Chang, 20 milyon olarak Ocak-Mart 2018 üretimi yapılacağını tahmin ettiklerini, ancak bu oranı revize ederek 15 milyona düşürdüklerini belirtti. Nisan-Haziran 2018 dönemi için iPhone X üretim adetinin ise 18 milyondan 10 milyona geri çekildiği belirtildi. Yaşanan bu üretim düşüşleri Apple’ın karlılık oranlarını derinden etkileyen bir unsur. Ancak şirketin bu tür kayıpları gidermek adına alacak olduğu önlemler sayesinde kar etmeye devam edeceğinin göstergesi.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR