iPhone Kamera Uygulamasında Güvenlik Sorunu - DC-Tekno
fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

iPhone Kamera Uygulamasında Güvenlik Sorunu

Anasayfa
Mobil iPhone Kamera Uygulamasında Güvenlik Sorunu

iPhone modellerinin kamerasında yeni bir sorun daha ortaya çıktı. Apple’ın yeni yayınladığı iOS 11.3 güncellemesi ile dahi düzelmeyen açık kullanıcıları riske atmaya devam ederken, Apple’dan yapılan açıklamada ise iPhone modellerinde yaşanan bu güvenlik sorunu ile ilgili net bir açıklama yapılmadı.

Apple sadece yeni güncelleme ile kamera üzerinde yaşanan bazı karıncalanma sorunlarını giderirken, güvenlik açıklarına neden olan kamera sorunlarını gidermedi.

Pishing Sitelerine Yönlendirebilir

Apple’ın kamera uygulamasındaki bu açık ile birlikte iPhone modellerinin kendilerini QR kodu okutulması durumunda pishing sitelerine yönlendirme riski dahi bulunuyor. Bu konuda yeni güncelleme ile birlikte sorunun giderilmesi gerektiği belirtilirken, Apple tarafının bu sorun ile ilgili kırmızı bir sorun görmediği, bundan dolayı güncelleme ile sorunu düzeltmemiş olabilecek olduğu iddia edildi. Apple’ın yeni güncellemesi ile cihazlarda bulunan güvenlik hatalarının tamamı giderilirken, diğer bazı hataların giderilmemesi ise kullanıcıların canını sıkmaya yeten bir detay olarak yorumlandı. Apple tarafının yakın gelecekte kamera ile ilgili bazı diğer sorunlar ile olduğu iddia edilen güvenlik sorununu düzeltmesi bekleniyor.

Henüz 26 yaşındayım. 10 yılı aşkın süredir teknoloji üzerine yoğun ilgi duyuyorum ve Adnan Menderes Üniversitesi gazetecilik bölümü mezunuyum.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR