fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

İphone Islandığında Ne Yapmak Gerekiyor?

Anasayfa
Teknoloji İphone Islandığında Ne Yapmak Gerekiyor?

Apple uzun zamandır beklenen bir atılım yaparak iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerini suya ve toza dayanıklı halde üretti. IP67 sertifikası ile suya ve toza dayanıklılığı tescillenen cihazlar 1 metre suda 30 dakika hasar almadan kalabiliyor. Fakat yine de iPhone 7’lerin bir elektronik cihaz olduğunu unutmamak lazım. Bazı özel durumlarda telefonunuzun suyla temas ettiğinde sorun yaşayabilirsiniz.

iphone-7-su-gecirmiyor

iPhone 7’nizin suyla temasından sonra yapılması tavsiye edilen şeylere bir göz atalım.

Tüm kabloları çekin

Telefonunuz şarj durumundayken herhangi bir sıvı ile temas ederse (su, kola vb. dökülmesi) hemen sarjdan çıkarın ve telefonunuzu kapalı konuma alın. Üzerinde başka aksesuarlarınız da varsa (kulaklık vb.) cihazınızdan sökün. Su ile temas etmiş aksesuarlar telefon için sorun teşkil edebilir.

Az miktarda su dökülmesi

Telefonunuzun üzerine az miktarda da su dökülse bir bez yardımı ile telefonunuzu kurulayın. Nasıl olsa su geçirmiyor deyip beklemeyin.

Telefonu komple kurutun

iPhone 7’niz suya düştüğünde veya üzerine birşey döküldüğünde telefonunuzun sıvı girebilecek yerlerinden giren sıvıları iyice silkeleyerek çıkarın. Bu işlemden sonra telefonunuzun iyice kuruması için hava akımı olan bir yere bırakarak kurumasını sağlayın. Fakat saç kurutma makinesi gibi sıcak hava üfleyen cihazlarla kesinlikle müdahale etmeyin. Bu telefonunuzun iç aksamına zarar verebilir.

Sabredin

Telefonunuz suyla temas ettikten sonra telefonunuzu kapatarak yukarıda yazdığımız gibi kurumasını bekleyin. Kuruduğundan emin olduğunuzda telefonunuzu açarak kullanabilirsiniz.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR