Kapat

iOS 11 İle Gelecek Yenilikler

Anasayfa
Mobil iOS 11 İle Gelecek Yenilikler
ios-11

iOS 11 işletim sistemi için beklenen özellikler yavaş yavaş rayına oturmaya başladı. iOS 11 konsept videolarıyla beraber beklenen özellikler bir kez daha görüntülendi. İşte detaylar…

Yeni seri iPhone akıllı telefonları ve iPad tabletleri için gelecek olan iOS 11 işletim sistemiyle ilgili olarak ise sürekli yeni detaylar gelmeye ardı kesilmeden devam ediyor. Tanıtıma sadece iki gün kalmışken gelen son konsept video da iOS 11 serisi için en net bilgiler ortaya çıkmış oldu.

Apple’a en yakın kaynaklardan gelen verilere göre hazırlanan yeni konsept video üzerinde ilk olarak dikkat çeken noktanın arayüz olduğunu belirtelim. Bildirim sistemlerinin değiştiği, kilit ekranında sistemlerin değiştiği ve 3D Touch bölümünde de değişikliklere gidildiği belirtilen iOS 11 işletim konsept videosunda tek değişikliklerde bunlarla sınırlı değil. Bunun dışında yeni mobil işletim sisteminin Siri desteğini de tamamen değiştireceğinden bahsediliyor.

İki Kat Akıllı, İki Kat Hızlı Siri

iOS 11 işletim sistemi yeni konsept videosunda yer alan detaylara göre Siri’nin bir hayli değişeceğini görüyoruz. Artık Siri’nin sadece belli başlı komutlar üzerine çalışmadığı daha özel sorulara cevap verebileceği belirtiliyor. Bunun dışında ilgi çeken bir başka nokta ise Siri’nin çevrim dışı olarak da çok daha detaylı bir çalışma sunabilmesi. Kısacası artık çok daha akıllı bir sanal asistan karşımızda olacak.

Karanlık Mod ve Çift Ekran

Bir diğer bilgi ise karanlık mod ve çift ekran üzerine. Daha önce güncelleme ile Apple Watch akıllı saatlerine getirilen karanlık mod, şimdi ise iOS ile iPhone ve iPad tabletlere geliyor. iOS 11 konsept videosunda da üzerinde bir hayli durulan bir konu olarak dikkat çeken karanlık mod sisteminin, daha önce Apple’ın açıklamalarında da dikkat çeken noktalardan biri olduğunu biliyoruz.

Bunun dışında Android işletim sistemlerinde uzun yıllardır kullanılan çift ekran sistemiyle beraber artık aynı ekranda iki uygulamanın çalıştırılmasına da izin verilecek. Yani LG G serilerindeki telefonlar gibi. Kullananlar ne demek istediğimizi daha iyi anladı.

iPad Tabletler Ön Planda

Kısa bir değerlendirme yapacak olursak bildirim sisteminde yapılan değişiklik ve çift ekran gibi sistemler iPhone akıllı telefonlarından çok iPad tabletlerde ön plana çıkacak gibi. Özellikle uygulama kullanımında yapılacak olan çift ekran, akıllı panel kullanımı gibi özelliklerin iPad üzerinde öne çıkması bekleniyor.  Büyük değişiklikler olacağına inandığımız işletim sistemi iOS 11 için geri sayımda başlamış durumda. Herkesin dillerinde dolaşan bu özelliklerin ne kadarının gerçek olacağı ise 5 Haziran WWDC 2017 kesinlik netlik kazanacak.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR