Kapat

iOS 11 Bluetooth ve Wi-Fi Kapanma Sorunu

Anasayfa
Mobil iOS 11 Bluetooth ve Wi-Fi Kapanma Sorunu

iOS 11 güncellemesiyle yenilenen Denetim Merkezi bölümünde bulunan, Bluetooth ve Wi-Fi bağlantılarının kapanmadığı belirlendi. İşte o sorunun detayları..

Apple, muhteşem değişiklikleri beraberinde getirdiği yeni güncellemeyi kullanıcılara sunmuştu. Güncellemeyle birlikte yeni Denetim Merkezi, 3D Touch ve özelleştirilebilir bir düzen ile yepyeni ek denetimlerin sayısıyla daha ayrıntılı ve kapsamlı özellikleri kullanıcılarına sunuyor. Yalnız bu değişiklikler gözünüzü boyamasın. Çünkü güncelleme ilk patlağını geçtiğimiz gün verdi.

iOS 11‘deki Denetim Merkezi’nde bulunan Bluetooth ve Wi-Fi bağlantılarının kısayollarına bastığımız zaman, önceki sürümlerde ve iOS 10’da olduğu gibi doğrudan bu fonksiyonlar kapatılmıyor.

Yani ne demek istiyoruz; Wi-Fi üzerinden bir ağa bağlı olduğunuzu varsayalım ve Denetim Merkezi’nden Wi-Fi kısayoluna bastınız. Bu işemin sonrasında Wi-Fi kapanmıyor, yalnızca bağlı olduğunuz ağın bağlantısını koparıyor. Tabii ki bu durum Bluetooth bağlantısı için de geçerli.

Bu konuya ilişkin güvenlik araştırmacısı Andrea Barisani, iOS 11’in lansmanından bu yana bu değişikliği fark etti ve bu konuda tweet attı.

“Potansiyel saldırılardan endişeleniyorsanız, Anakart’a Bluetooth ve Wi-Fi bağlantısını kesmeniz gerekiyor. Ancak iOS 11’de anakarttan bağlantı kesilmiyor sadece bağlantınız kopartılıyor.” dedi.

Sorunları ile kullanıcıları üzen iOS 11 için 2 hafta içerisinde yeni bir güncellemenin geleceğini umuyoruz öte yandan Apple’ın bu konuda geri adım atacağını düşünmüyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SPONSOR
SPONSOR