iOS 11.3 Yayınlanmadı, Kullanıcılar Apple'a Savaş Açtı! - DC-Tekno
Kapat

iOS 11.3 Yayınlanmadı, Kullanıcılar Apple’a Savaş Açtı!

Anasayfa
Teknoloji iOS 11.3 Yayınlanmadı, Kullanıcılar Apple’a Savaş Açtı!

iOS 11.3 güncellemesinin dün yayınlanması beklenirken, dün akşam saatlerinde güncelleme yayınlanmamış ve kullanıcılar cihazlarına güncellemenin ne zaman gelecek olduğunu sormaya başlamıştı. Apple tarafından resmi olarak açıklama yapılmazken, şirket tarafından güncelleme ile ilgili de kesin bir tarih verilmemişti.

Ancak her zaman olduğundan farklı olarak bugün akşam saatlerinde 7. jenerasyon dün tanıtılan Apple iPad modeline iOS 11.3 güncellemesini veren şirket, iPad ve iPhone modellerine ise güncelleme vermedi. Sadece yeni tanıtılan iPad için yayınlanan iOS 11.3 güncellemesi sonrasında tüm dünyada kullanıcılar ise Apple’a adeta savaş açtı. Bazı kullanıcılar bu durumu eleştirerek Apple’ı terk etmeye hazırlandıklarını ifade etti.

Tarihte Bir İlk

Daha önce Apple tüm cihazlarına ayrım yapmadan güncellemeyi tüm dünyada aynı anda serbest bırakmış ve cihazlara yüklenmesini sağlamıştı. Ancak bugün atılan bu adım Apple tarihinde bir ilk olarak karşılandı ve şirketin bu durumu sert sözler ile daimi kullanıcıları tarafından eleştirildi. Fiyatı 7000 TL’yi bulan iPhone X modelinin kullanıcıları ise eğer bir ayrımcılık yapılacak ise amiral gemi kullanıcıları olarak ilk güncellemenin kendilerine verilmesi gerektiğini açıkladı.

Henüz 26 yaşındayım. 10 yılı aşkın süredir teknoloji üzerine yoğun ilgi duyuyorum ve Adnan Menderes Üniversitesi gazetecilik bölümü mezunuyum.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR