Kapat

iOS 11.3 Güncellemesi Cihazları Rahatlattı

Anasayfa
Mobil iOS 11.3 Güncellemesi Cihazları Rahatlattı

iOS 11.3 güncellemesini bugün akşam saatlerinde yayınlayan Apple kullanıcıların cihazlarının daha hızlı çalışmasını ve olası takılma ve donma sorunlarını giderdiğini gösterdi. Güncelleme ile birlikte pil durumunun ne kadar iyi olduğunu görebilecek olan Apple kullanıcıları bundan sonra cihazlarını pil sorunları dolayısı ile Apple Store’a götürmeden veya garantiye göndermeden önce cihazları hakkında daha çabuk karar verebilecekler ki bu Apple adına da daha fazla kar edilmesini ve gereksiz batarya değişimlerini engelleyecek bir etken.

Apple yine benzer şekilde iOS 11.3 güncellemesi ile birlikte kullanıcılara şarj sorunları konusunda yardımcı olmayı vaat ediyor. Apple’ın resmi olarak bu konuda güncelleme açıklamasında detaylı bir bilgiye rastlanmazken, hataların giderildiği ve güncelleme ile birlikte çok daha hızlı çalışacak olan cihazların pil süresinin ekran açık ve kapalı şekilde uzayacak olduğunu gösteriyor.

Pil Sağlığı Kullanıcıları Üzdü

Pil sağlığı özelliği henüz beta olarak sunulmasına rağmen kullanıcıları fazlası ile rahatlatan ancak bir o kadar üzdü. Pil sağlığının %100 olduğunu göremeyen birçok kullanıcı cihazlarının bataryasından endişe ederken, bazı kullanıcılar ise Aralık ayında aldıkları cihazlarının pil sağlığının birkaç ay içerisinde %1 kayıp yaşamasının pil durumu açısından Apple’ın her zaman olduğu gibi çok iyi kalitede olduğunu ifade etti.

29 yaşındayım ve 6 yıldan beridir teknoloji editörlüğü yapıyorum. Ankara Üniversitesi mezunuyum.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR