Kapat

iOS 10’un hacklenmesi için 1.5 milyon dolar ödül

Anasayfa
Mobil iOS 10’un hacklenmesi için 1.5 milyon dolar ödül

Zoredium isimli yazılım güvenlik şirketi yaptığı açıklamaya göre iOS için koyduğu güvenlik açığı ödülünü 1.5 milyon dolar olarak belirledi. Eğer iOS’da bir açık bularak hacklemeyi başaran bir kişi olursa 1.5 milyon doların sahibi olacak.

Şirketin kurucusu Caouki Bekrar yaptığı açıklamada mümkün olduğu kadar iOS saldırısı almayı planladıklarını, birçok kullanıcı ve büyük şirketlerin desteğini aldıklarını bu nedenle güvenlik açığı için ayırdıkları bütçenin sınırsız diyebilecekleri düzeyde olduğunu belirtti. Apple ise güvenlik açığı için bir bütçe ayırmış ve bu yılın başında dediği para 200 bin dolar olarak belirlenmişti.

ios-10-iphone

Zoredium daha önce iOS 9 için 1 milyon dolar gibi bir ödül belirlemişti. iOS 10 için bu ödülün 1.5 milyon dolara çıkartılması kendilerine daha çok güvendiklerini ve büyük bir adım atıldığını gösteriyor.

Yakında şirketin ödülüne birinin talip olacağı düşünülüyor. Çünkü henüz hali hazırda iOS 10‘u hacklemeyi başarmış birinin olma ihtimali çok yüksek. Bu nedenle ilerleyen günlerde şirket bu ödülü vermek durumunda kalabilir.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR