fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

Instagram ve Snapchat GIF Desteği Kaldırıldı

Anasayfa
Sosyal Medya Instagram ve Snapchat GIF Desteği Kaldırıldı

Instagram ve Snapchat kullanıcıların beğenerek kullandığı GIF özelliğini kaldırdı. Kullanıcılar tarafından en fazla kullanılan özelliklerden olan GIF desteğinin bu kadar fazla ilgi gördüğü bu zaman kaldırılması ise kullanıcılar tarafından tepki çekti. Platform yetkilileri tarafından yapılan açıklamada ise ırkçılık dolayısı ile yönetim olarak GIF desteğinin kaldırılmasına yönelik geçici karar alındığı, ancak daha sonrasında GIF özelliğinin platform kullanıcılarına sunulacak olduğu açıklandı.

Beyaz ırk ile zenci ırkı arasında yaşanan ırkçılık tartışmalarının GIF görsellere yansıması üzerine alındığı iddia edilen bu karar ile ilgili olarak gelen şikayetler ve tüm kullanıcıların eşitliğinin sağlanması, kullanıcıların birbirlerine saygı duyarak paylaşımlar yapması ilkesi kapsamında bu kararın alındığı iddia edildi.

Tüm Dünyada Kesildi!

Instagram ve Snapchat platformlarında GIF desteği tüm dünyada kesildi. Aralıklarla kullanıcıların hesaplarından GIF paylaşımlarını bu dakikalara kadar yapabildikleri ancak bu dakikadan itibaren hiçbir Instagram ve Snapchat kullanıcısının GIF içerikleri paylaşamaz hale geldikleri gözlemlendi. GIF desteği konusunda yaşanan bu krizin bazı sosyal medya hesaplarının kazançlarını düşürmek konusunda etkin ve aktif olacağı düşünülüyor.

29 yaşındayım ve 6 yıldan beridir teknoloji editörlüğü yapıyorum. Ankara Üniversitesi mezunuyum.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR