Kapat

İnstagram İşletme Profili Nedir, Avantajları Nelerdir?

Anasayfa
Mobil İnstagram İşletme Profili Nedir, Avantajları Nelerdir?
instagram-hakkinda-bilinmesi-gereken-12-bilgi_780x520

Gün geçtikçe kullanıcı sayısını arttıran İnstagram’ın özelliği işletme profili nedir? Bu platform binlerce kişiye bu özellik sayesinde ulaşma hizmeti sunmakta.

İnstagram’da bazen karşımıza takı, saat, ayakkabı yada kıyafet satan insanlar çıkmıştır. Bunlar kimi zaman bir şahıs adına kurulup faaliyet gösterse de kimisi de bazen işletmesinin adını kurarak satış yapmakta. E-ticaret hizmet haline gelen sosyal medyada İnstagram kullanıcılarına işletme profili oluşturma imkanı sağlıyor.

İşletme Profili

Program sayesinde kurulan profil ürün satan veya herhangi bir işletmenin kurucusu olan insanlara bir nevi mağaza açma imkanı sunmaktadır. Eskiden bu yöntemi birçok işletme normal hesap üzerinden yaparken artık işletme profili metoduyla yapılmaktadır.

instagram-isletme-hesabi-324gps0l3vhxie9q6t31my

İletişime Geçmenin Kolay Hali

Profilin en güzel özelliklerinden biri müşterinin direk satıcı veya üretici ile iletişime geçebilme ihtimalidir. Profil üzerinde yer alana iletişime geç sekmesi ile bunu anında yapabilmektedir. İletişime geç ikonuna tıkladığınız andan itibaren direk irtibat kanallarını (mail, adres, telefon numarası) kullanabiliyorsunuz.

İstatistikler

Normal bir hesap kurduğunuz zaman ürünlerinize kim bakmış yada gün içerisinde kaç kişi tarafından ziyaret edilmişsiniz öğrenemezsiniz ama işletme profili sayesinde dilediğiniz zaman bakabilmektesiniz.

Kullanım ve Seçenekleri

Bu sistemi butik, mağaza ve işletmelerin hepsi kullanabilmektedir. Sizlerde eğer internet üzerinden bir mağaza kurmak istiyorsanız bu özelliği kesinlikle kullanmalısınız.

Kurulum ve Kaydolma

Metoda geçiş çok basit bir işlemdir. Yapmanız gereken kayıt esnasında profilinizin kişisel veya işletme olup olmadığına karar vermektedir. Kayıtlı olduğu halde bu profile geçmek isteyen kullanıcılar ayarlar sekmesinden aşağı inerek ‘İŞLETME PROFİLİ’ sekmesine tıklayarak anında geçiş yapabilmektedir.

“İnstagram İşletme Profili Nedir, Avantajları Nelerdir?” üzerine 1 yorum

  1. Gökmen says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SPONSOR
SPONSOR