Kapat

Instagram Focus Beraberinde Portre Modu Geliyor

Anasayfa
Yazılım Instagram Focus Beraberinde Portre Modu Geliyor

Geçtiğimiz günlerde Instagram uygulamasının kodlarında ortaya çıkan ”porte mod” özelliği sonrasında bugün yeni bilgiler yayınlandı. Facebook’un sahibi olduğu Instagram, Focus özelliği adı altında bir özelliği kullanıcılara sunarak portre modu olmaya cep telefonlarından bulanık arka plana sahip fotoğraflar çekmeye imkan sağlayacak.

Bu özelliğin hayatımızda aktif rol almaya başladığı iPhone 7 Plus modeli ile birlikte kullanıcılar fotoğraflarının portre modu ile çekilmesini bilhassa ister hale gelmiş, cihazlarının bu özelliği olmadığından dolayı o dönemde iPhone 7 Plus modeline geçiş yapmışlardı. Birçok kullanıcının aktif olarak kullandığı portre modu birçok telefonda ise maalesef ki bulunmamakta.

Ne Zaman Eklenecek Bilinmiyor

Instagram Focus özelliğinin uygulamaya normal herhangi bir eklenti olmadan eklenecek olduğu ortaya çıktı. Ancak uygulamaya gelecek olan güncelleme ile eklenecek bu özelliğin ne zaman gelecek olduğu konusunda bilgi verilmedi. Deneme sürümlerinde ise bu özelliğin kullanıldığında fotoğrafların kalitesinin bozulduğu ve herhangi bir şekilde iPhone modellerinde olduğu gibi portre modunun oluşmadığı ortaya çıktı. Birçok fotoğrafta bu sorunların olabileceği, en net portre modu fotoğraflarının yine üst düzey akıllı telefon kullanıcıları tarafından yayınlanabilecek olduğu ortaya çıkıyor.

Henüz 26 yaşındayım. 10 yılı aşkın süredir teknoloji üzerine yoğun ilgi duyuyorum ve Adnan Menderes Üniversitesi gazetecilik bölümü mezunuyum.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR