fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

InSight Uzay Aracı Yola Çıkıyor

Anasayfa
Teknoloji InSight Uzay Aracı Yola Çıkıyor

NASA tarafından hazırlanan ve 2 yıldan beridir sürekli olarak yaşanan bir takım sorunlar sonrasında ertelenen InSight uzay aracı yakın gelecekte Mars’a doğru yola çıkacak ve bir süre sonrasında Mars’ın kızıl renkli topraklarına yapışacak. Mars ile ilgili tüm araştırmaları diğer robotlara oranla daha iyi yapacak olan ve Mars gezegenin tam 4.5 milyar yıldır nelerin yaşandığını, nelerin nasıl değiştiğini NASA’ya raporlayacak.

Yakın gelecekte olmasa bile eğer ki yeni yaşanabilir hazır gezegen bulunmazsa bizim çocuklarımızın olmasa bile zenginlerin çocuklarının yaşayacak olduğu gezegen Mars’ta insanlık adına büyük önem taşıyan keşifler yapılıyor. Uzaylı iddiaları, yemek kaşığı bulunduğuna dair iddialar gibi bir sürü iddialar yine InSight tarafından araştırılacak ve ortaya çıkarılacak.

Mars’ta Neler Oldu?

4.5 milyar yıldır varolduğu tahmin edilen Mars’ın yüzeyinde neler olduğu, daha önce canlı yaşayıp yaşamadığını bulmak çok zor olmasına rağmen InSight uzay aracı bunları detaylı araştıracak ve analiz edecek. Çok yoğun radyasyon, çok sert esen rüzgalar ve aşırı soğuk dolayısı ile InSight uzay aracının görevinin çok zor olacağı söylenebilir.

Henüz 26 yaşındayım. 10 yılı aşkın süredir teknoloji üzerine yoğun ilgi duyuyorum ve Adnan Menderes Üniversitesi gazetecilik bölümü mezunuyum.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR