İngiltere Savunma Bakanlığı, Güvenli Haberleşmeler İçin iPhone 7 Tercih Ediyor - DC-Tekno
Kapat

İngiltere Savunma Bakanlığı, Güvenli Haberleşmeler İçin iPhone 7 Tercih Ediyor

Anasayfa
Mobil İngiltere Savunma Bakanlığı, Güvenli Haberleşmeler İçin iPhone 7 Tercih Ediyor
ingiltere savunma bakanlığı iphone kullanıyor

İngiltere Savunma Bakanlığı, güvenli haberleşmeler için iPhone 7 kullanmayı tercih ediyor. Ama Android cihazların daha güvenli olduğuna dair bazı işaretler var.

İngiltere Savunma Bakanlığı, son derece yüksek güvenliğin gerektiği hassas haberleşmeler için Apple’ın iPhone 7 modelini seçti.

TechRepublic’in raporuna göre telekomünikasyon şirketi BT Group, askeri personel ve savunma personeli için iPhone 7’ye yüksek güvenlik korumaları uygulama konusunda sıkı çalışmalar yapıyor. Bu güvenli iPhone’lara sahip kullanıcılar, belirli haberleşmenin gerektirdiği hassasiyet seviyesine bağlı olarak cihazlarının güvenlik modunu ayarlaya bilecekler. Ayrıca raporda, BT Group’un çok gizli veriler için güvenli depolama hafızasını geliştirmek için çeşitli metotlar üzerinde çalıştığı da belirtiliyor.

BT Group’un Teknik İş Müdürü Steve Bunn, güvenli bir haberleşme cihazı ortaya çıkarmak için ilk çalışmalarının ilginç bir şekilde Samsung Galaxy Note 4 üzerinde gerçekleştiğini belirtiyor.  Fakat Steve Bunn’ın belirttiğine göre birçok geliştirme ve testten sonra, Galaxy Note 4’ün sunduğu güvenlik yeterli bulunmamış ve bu nedenle iPhone üzerinde çalışmalara başlanmış. Ancak mümkün olduğu kadar diplomatik kalmaya çalışan şirket, bu olaydan kısa bir süre sonra Galaxy Note 4’ün güvenliğinin yetersiz olmadığına dair bir rapor yayınladı.

Aslında iPhone, hiç de öyle hassas haberleşmeler için kullanılabilecek güvenli bir telefon izlenimi yaratmıyor. Zira güvenliğe önem veren birçok kurum; GSMK Cryptophone 500,  ve Solarin gibi ciddi ölçüde değiştirilmiş Android telefonlar kullanıyor.

BİZEDE LG’DE SONY’DE OLMAYIPTA İPHONE OLAN BU ŞEY NE DEMEK DÜŞÜYOR. 🙂

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR