Kapat

İnanılmaz Japonlardan Görünmez Tren Geliyor!

Anasayfa Teknoloji İnanılmaz Japonlardan Görünmez Tren Geliyor!

Japonlar bir ilk’e daha imza atmasına çok az bi zaman kaldı 2018 yılında Tokyo’da  görünmez trenlerin hizmete sunulacağını bildirdi.

Teknoloji konumunda zirvenin tek sahibi olan Japonlar yine bizi hayretler içersinde bırakacak bir ürünü sunmaya hazırlıyorlar. Hayata geçirilmeyi bekleyen planı ülkenin ve dünyanın önde gelen mimarlarından Kazuyo SEJİMA tasarladı hem kırsal hemde şehir içinde kullanılması düşünülen trenin yapım aşamasında yarı saydam ve yansıtıcı malzemeler kullanılmış.

Trenle seyehat etmenin mükemmel olacağını söyleyen SEJİMA bu yüzden böle bir şey tasarladığını söyledi. SEJİMA 1995 yılından beri kurduğu SANAA şirketinden iş hayatını sürdürmektedir.

Sejima, Seibu Grubu’nun 100. yıldönümü için trenin tasarlanması konusunda görevlendirilmiş. Bu grup, Tokyo ve Saitama şehirlerinin çevresinde faaliyet gösteren Seibu Demiryolları’nın da sahibiymiş.

Son olarak tren’in hangi bölgelerde faliyet göstereceği ve hızının ne olacağı bilinmemektedir. Gelecek yıl veya aylarda bunu kulaktan bir şekilde öğrenmeye başlarız.

Benzer yazılar

0 0 0 0 0 0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SPONSOR
SPONSOR