iCloud Şifre Kırma İşlemini Yaptığını Söyleyen Servislere Dikkat! - DC-Tekno
Kapat

iCloud Şifre Kırma İşlemini Yaptığını Söyleyen Servislere Dikkat!

Anasayfa
Teknoloji iCloud Şifre Kırma İşlemini Yaptığını Söyleyen Servislere Dikkat!
iCloud

Bildiğiniz üzere Apple, iOS‘te güvenlik için 2011 yılında iCloud tabanına geçiş yapmıştı. iCloud, bulut servisi gibi görünse de aslında Apple cihazlarını sahiplerinin dışında başka kişilerin kullanmasını engelleyen büyük bir güvenlik sistemi olarak biliniyor.

iCloud kilitli iPhone’ların sayısının artmasının ardından iCloud kilidini kırdığını söyleyen sözde servisler ortaya çıkmaya başlamıştı. Bu sözde servislerin sayısı her geçen gün artmakta. Bizimde buna bir dur deme zamanımız geldi artık.

Ekşisözlük’te yer alan detaylara göre; icloudservisi.xyz sitesinden iCloud kilidi açmak için başvuru yapılmış hatta hesaplarına bir miktar para bile yatırılmış. Ancak iCloud kilidi kırılmadığı gibi yetkililer kendi telefonlarını açmamaya başlamış.

Bakın bastıra bastıra söylüyoruz. iCloud kilidinin bu tür servisler aracılığı ile kırılması imkansız… Hatta ve hatta Apple‘ın bile güvenlik için iCloud kilidini kırmadığını belirtelim.

Ekşisözlük‘ten “sen kendini vintage mi sandin” kullanıcısının başından geçen olay aşağıda yer alıyor.

“Dün akşamüzeri babamın başına gelen olay. iphone tuş kilidini yanlışlıkla değiştirip telefon kilidini açamaması üzerine google’a “icloud şifre sıfırlama” yazarak ilk çıkan siteye (icloudservisi.xyz) tıklayıp destek sağladıklarını(!) söyledikleri numarayı araması ile (evet fazla iyi niyetli haberim olsa asla izin vermezdim) gerçekleşti. telefondaki şahıs ilk başta hiçbir şey yokmuş gibi telefonda yardım edeceğini söyleyerek bilgisayardan teamviewer ile bilgisayarıma bağlanıp birkaç basit işlem yaparak telefonu kapatıp açmamızı (resetlememizi) söyledi. şahsın babamın tanıdığı olduğunu düşündüğümden (hep tanıdıklarına yaptırır bu tür işleri) dediklerini yaptık ertesi güne kadar bekleyeceğimizi ama bu esnada hesabına para yatırmamızı, yatırmadan işlem gerçekleştirmeyeceğini, onun da şirket çalışanı olması sebebiyle durumun böyle olduğunu söyledi. buraya kadar her şey normal ilerledi ve parayı yatırdık. ardından ertesi günün akşamına kadar bu kişiden haber alamadık. telefondaki tüm veriler gitti ve icloud hesabı yok oldu. ardından o kişiyle görüşülen 3 ayrı telefon numarası ile aramayı denesek de telefonuna ulaşamamaya başladık (engellemiş). farklı bir numara ile aradığımızda ise konuyu belirtir belirtmez telefonu suratımıza kapatarak o numarayı da engelledi. savcılığa suç duyurusunda bulunacağız.

mesele ne saflık ne dikkatsizlik bu adamların sitesi teknik destek sitelerinin arasında en tepede duruyor. azıcık gaflete düşen herkes güvenip siteye tıklayabilir. işin garibi bu insanlar google’a nasıl reklam veriyor? google’da bu siteler nasıl böyle kolaylıkla en üste taşınıyor?
bu başlık, olur da başkalarının icloud hesabı sıfırlaması gerekir, bu başlığa rastlar, bu siteden uzak durur diye açılmıştır.
giden paradan ziyade icloud hesabını kurtarmaya çalışıyoruz. hesaba hiçbir şekilde ulaşamıyoruz. mail hala aktif gözüküyor konudan anlayan, yardımcı olabilecek kimse varsa lütfen ulaşsın.
edit: site kapanmış. yardım eden, şikayet eden, mesaj atan herkese çok teşekkür ederim. bu kadar iyi yürekli insanın ulaşacağından ümidim yoktu. sayenizde mesele yarın çözüme kavuşuyor, bu insanların yaptıkları yanına kalmamalı.”

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

1 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR