Huawei P20 Pro modeline zam geldi - DC-Tekno
Kapat

Huawei P20 Pro modeline zam geldi

Anasayfa
Mobil Huawei P20 Pro modeline zam geldi

Huawei P20 Pro modeli yeni bir zam dalgası ile gündeme geldi. Akıllı telefon fiyatlarının sürekli olarak yükseldiği dolar kuru dolayısı ile artan fiyatların etkisini kısa zaman önce göstermeye başladığı teknoloji mağazalarında, akıllı telefon sahipleri yeni cep telefonu sahibi olmak için daha fazla para ödemek zorunda kalmış ve 6 taksit sınırı dolayısı ile cep telefonu satışlarında düşüş beklentisine gidilmişti.

ÖTV konusunda isteklere rağmen geri adım atılmamasından dolayı dolayı cep telefonu fiyatlarının yükselecek olduğunu belirten yetkililer ise ÖTV muafiyetinin cep telefonları için uygulanmasını talep etmiş ancak yetkililerden olumsuz yanıt almışlardı.

Huawei P20 Pro ne kadar oldu?

Huawei P20 Pro modelinin fiyatı 5.000 TL bandı ile satışa sunulurken, artık 6.999 TL ile satışa sunuluyor. Model fiyatının bu kadar yükselmesinin arkasında dolar kurunun artması ve mevcut dolar kuru ile yeni cihazların ülkeye giriş yapması gösteriliyor. Bazı teknoloji mağazalarında ise bu konuda hala zam yapılmadığı ve bazı kişilerin ucuz fiyattan satılan Huawei P20 Pro modellerini alıp daha fazla kar ile satmaya başladıkları görüldü.

28 yaşında olan Rojda, uzun yıllardan beridir teknoloji hayatı ile iç içe yaşıyor.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR