Kapat

Huawei Mate 10 50 Dolar Ucuzladı

Anasayfa
Mobil Huawei Mate 10 50 Dolar Ucuzladı

Huawei Mate 10 modeli ile ilgili aldığı karar sonrasında ABD’de kullanıcıların markayı daha fazla tercih etmesini sağlamak adına yeni adım atan Huawei, şimdilerde 700 dolardan satışı yapılan cihazın fiyatını 50 dolar daha indirecek olduğunu açıkladı. Huawei Mate 10 modelinde yapılan 50 dolarlık indirim sonucunda cihazın 650 dolar fiyat ile satışa devam edecek olduğu açıklandı.

Son dönemde fiyat yüksekliği dolayısı ile zaten ABD’de Trump yönetimi tarafından ve istihbarat kurumları tarafından yapılan açıklamalar sonrasında satışları ciddi manada düşüş yaşayan markanın ABD’li kullanıcıları izlediği iddia edilmişti. CIA, FBI ve NSA ortaklığında bu iddiaların açıklanması sonrasında ABD’li vatandaşların Huawei markasına ait cihazları kullanmaması uyarısı yapılmıştı.

Başkan Trump ve Yönetimi İstemiyor

Başkan Trump, Huawei Mate 10 modeli dahil olmak üzere ABD sınırları içerisinde Huawei markasının kullanılmasını istemediğini açık bir şekilde ifade ediyor. Çinli marka ise bu sene içerisinde yeni modellerini ABD içerisinde satışa sunulmayacak olduğunu ancak mevcut Huawei Mate 10 modelinin satışına devam edilecek olduğunu açıklamıştı. Huawei Mate 10 modeli Türkiye’de ise 2.500 TL civarında fiyat ile satılıyor.

19 yaşındayım, çocukluğumdan bu yana hep teknolojik ürünlere ve akıllı telefonlara ilgi duyardım, şimdi ise kendimi teknoloji haberlerini paylaşan bir üniversite öğrencisi olarak bulmuş durumdayım.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR