Kapat

Huawei 2018 Yılında Daha Fazla Kar Elde Etmek İstiyor

Anasayfa
Teknoloji Huawei 2018 Yılında Daha Fazla Kar Elde Etmek İstiyor

Çinli teknoloji üreticisi Huawei son dönemde yaşanan cihaz tanıtımlarına rağmen tam olarak bu sene istediği noktaya gelmek için çok daha fazla çalışması ve çok daha fazla kar elde etmesi gerekiyor. Marka üst düzey akıllı telefonlarının tanıtımının hemen ardından kullanıcılarına en üst düzeyde cihazları yüksek fiyatlar ile sunarken, Çinli bir marka olmasından dolayı ABD’de satışlarına izin verilmiyor.

ABD’de satışlarına resmi olarak izin verilmiyor olmasının arkasında yatan bir takım sebepler bulunurken, markanın satışları kendi bünyesi adı altında resmi olarak bir engellemeye tabii değil ve istenmesi durumunda Huawei çatısı altında cihaz satışlarına resmi olarak izin veriliyor.

Huawei Ne Kadar Kar Etti?

Huawei 2017 yılında 36.4 milyar dolarlık bir kar rakamı elde ederken, bu sene içerisinde yeni cihazları dolayısı ile şirketin daha fazla kar etmesine neredeyse kesin gözüyle bakılıyor. Markanın Çin başta olmak üzere AB üyesi ülkelerde satış rakamlarının bir nebze daha fazla yükselmesi ve cihazlarının fiyatlarının da yükselmesi sonucunda 36.4 milyar dolarlık kar seviyesini çok daha fazla arttırmasına kesin gözüyle bakılıyor.

29 yaşındayım ve 6 yıldan beridir teknoloji editörlüğü yapıyorum. Ankara Üniversitesi mezunuyum.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR