Kapat

Hızlı Adsense Onaylatma Taktikleri

Anasayfa
Nasıl Yapılır Hızlı Adsense Onaylatma Taktikleri
google-adsense onaylatme teknikleri

Adsense malumunuz reklam konusunda en üst sıradaki sistemdir. Adsense gelirleri, birçok website sahibinin ve SEO uzmanlarının en büyük gelir kaynağıdır diyebiliriz. Her şey bir yana gerçekten de Adsense’in tadı bir başka. Google Adsense, hem garanti ödeme alabileceğiniz hem de akıllı Adsense reklam yerleştirmeleri ile oldukça ciddi paralar kazanabileceğiniz bir sistem. Ama bu kadar güzel bir sistemi almak tabi kide o kadar basit değil. Peki böylesine bir sisteme hızlı bir şekilde nasıl sahip oluruz? Gelin sizlere bildiklerimizi aktaralım.

İlk olarak en dikkat edilmesi gereken nokta;

İçerik Sayınız

5 özgün makale ile Adsense başvurusu yapmayı düşünmüyorsunuzdur herhalde? Tabi kide red yeme ihtimaliniz %99 civarlarındadır.

Bahsettiğim gibi böylesine bir sistem sizin sitenizde yayınladığınız beş tane makale için nasıl bir gelir modeli oluşturabilir ki?

Adsense’e başvurmadan önce en az 40-50 tane 300-500 kelime arası içerik hazırlamanızı öneririm. Çevrenizde 10 makale ile nasıl Adsense başvurusunun onaylandığı ile böbürlenen kişiler olabilir, ancak işinizi şansa bırakmayın ve ve en önemli noktalardan biri olan sabırlı olun. Bu işler sabır işidir.

Gel gelelim ikinci noktamıza;

Kopya İçerik Asla ve Asla Olmasın!

Google kopya içeriğe karşı Panda algoritması gibi devamlı yeni yazılımlar geliştirmektedir ve konuyu olabildiğince ince eleyip sık dokumaktadır.

Google, kopya içeriğe bu derece önem veriyorken, kopya içerikli bir site ile Adsense başvurunuzun onaylanmasını beklemek hayal olacaktır.

Websitenizi yeni açtıysanız, Google Adsense başvurusu yapmadan önce mutlaka tüm yazılarınızı özgün içerikle oluşturun. Eğer hali hazırda aktif bir websitesi için başvuru yapacaksanız, kopya içerikli yazıları en azından bir bu süre zarfında sitenizden kaldırın.

google adsense onaylatma taktikleri

Yasaklı İçerik

Websiteniz yasaklı içerik barındırıyorsa, Google Adsense onayı almayı aklınızın ucundan bile geçirmeyin. Yani cinsel içerik, terör veya herhangi bir zararlı içerik Adsense onay ihtimalinizi ortadan kaldıracaktır.

İletişim Bilgileri Kullanınız

Google, sitenizde mutlaka iletişim bilgilerinin yer alması gerektiğini ısrarla belirtiyor. Hatta bir iletişim sayfası olması hem kullanıcı deneyimi hem de Google politikaları gereği çok önemlidir.

Google belirtiyor ki eğer bir website iletişim bilgilerini kullanıcılara açmaz ise güvenilir bir site değildir. Yani biri neden iletişim bilgilerini vermekten çekinsin ki?

Dolayısıyla Adsense’e başvurmadan önce mutlaka bir iletişim sayfası açmanız ve verebileceğiniz tüm iletişim bilgilerini bu sayfaya eklemenizi öneririm.

Sitenize Gizlilik Politikası Ekleyiniz

Websitenizde gizlilik politikası gibi bir sayfa bulundurmak sizin yararınıza olacaktır.

Google’a göre sitesinde gizlilik politikasına yer veren siteler yaptıkları işleri ciddiye alır, dolayısıyla ciddi siteler ile iş yapmak Google’ın onay sürecini hızlandırmaktadır. Gizlilik politikasında sitenizdeki kayıtlı kullanıcıların bilgilerini 3. Kişiler ile paylaşmayacağınızı, içeriğinizin size ait olduğunu ve kesinlikle izinsiz paylaşılmaması gerektiği gibi standart bilgilere yer verebilirsiniz.

WordPress/Blogger Alt Yapıları Tercih Ediniz

WordPress veya Blogger alt yapılarına sahip websiteler üzerinden Google Adsense onayı almak diğer platformlara veya kendi yazdığınız websitelere oranla daha yüksektir.

Google’ın kendi servisi olan Blogger veya tüm dünyada milyonların kullandığı WordPress güvenlik açısından ve performans açısından çok güçlü platformlardır ve dolayısıyla kullanıcı deneyimi bu iki yerde en üst seviyededir. Google, WordPress veya Blogger yapısını avucunun içi gibi bilir ve kendi işi ne kadar kolaylaşırsa, reklam alanlarını o derece iyi kullanır.

Dolayısıyla, mutlaka bir Adsense onayı almayı kafaya koyduysanız, WordPress veya Blogger’dan başlamanız size önemli bir avantaj sunacaktır.

Yukarıda sizlere birkaç taktik anlattım. Daha doğrusu bildiklerimizi anlattık. Eğer bunlara dört dörtlük uyduysanız mutlaka ama mutlaka Google Adsense hesabınız onaylanacaktır.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

3 1 0 0 0 1

“Hızlı Adsense Onaylatma Taktikleri” üzerine 3 yorum

  1. Zeynep says:
  2. Onur says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR