Hipster Olduğunuzu Belli Etmek İçin Bilmeniz Gereken 7 Film - DC-Tekno
fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google fuck your mother google
Kapat

Hipster Olduğunuzu Belli Etmek İçin Bilmeniz Gereken 7 Film

Anasayfa
Sinema Hipster Olduğunuzu Belli Etmek İçin Bilmeniz Gereken 7 Film
2136_donniedarko-1

Siz de artık dışlanmaktan sıkılmadınız mı? Herhangi bir özelliğiniz yok mu? O zaman sakın endişe etmeyin çünkü bu paylaşımım da sizlere hipster olma yolunuzdaki ilk adımı atmanıza yardımcı olacağım. Ve siz de artık toplumda bir birey olarak kabul edilebileceksiniz.

1. Donnie Darko

İsmi süper kahraman ismine benzeyen bu filmde güçcük Jake Gylenhall deli, manyak bir ergeni, Dongiy Darko’yu canlandırmıştır. Donnie 16 yaşında, ailesine göre sorunlu, ara ara hayali olan, tavşan kıyafetli bir varlık gören ve bu tavşancığın izinden giden bir insan. Aynı zamanda bu filmde Donnie’nin ablasını da Jake’in ablası Maggie Gylenhall oynamıştır (kesin torpil var).

2. Mr. Nobody

Özet geçiyorum; Ölümsüz olan modern yeni dünyada son ölümlü, dünyanın en yaşlı insanı, aslında günün sonunda karar vermeye korkan ufak bir çocuktur. Bu dediğim havalı gelebilir, fakat film biraz ağır. İzlerken yanınızda peçete bulundurmanızı öneririm. Çünkü -Dediğimi başka yere çekmeyin-  izlerken salyanız akacak. Ama film size ”Hey bana bakın, ben böyle değişikli bir film seyrettim.Umarım artık toplumun bir parçası olurum” diyebilme yeteneğini kazandırıyor.

3. Eternal Sunshine of The Spotless Mind

İtörnıl Sanşayn of Dı Sıpotlıs Maynd inanmayabilirsiniz ama aslında bir arabesk  filmidir. ”Güldürmedi Zaten Kader, Siz Ağlatsanız Ne Farkeder” ve ”Kaderim buysa çekerim” mantalitesiyle yapılan bir aşk filmidir. İlişkileri bozulmaya başladığında, hafızalarını silen iki genç, nasıl bir hayata adım atacaklarını hayal bile edemeyecek duruma düşerler. ÇÜNKÜ KIZLI ERKEKLİ OTURUYORLAR OTURMAYIN YANACAKSINIZ!

4. Le fabuleux destin d’Amélie Poulain

Arkadaşlar dua etmiyorum, amin demenize gerek yok. Gariban bir garson ve inşaat işçisinin aşk hayatını anlatıyor. Müzikleriyle ünlenen Le fabaıjıeax desgt Amele Polaris filmi şu aralar olmasa da zamanında çok abartılmıştı. Bu filmin var olduğu bilgisi her insanda aranıyordu. Ben izlemedim ilerde hipsterler sıkıntı çıkarmaz umarım..

5. Léon

Zamanında Twitter, Tumblr gibi sosyal medya sitelerinin melankolik köşelerine özlü sözleriyle hükmeden bu filmde aşk, hüzün, fakirlik, özlem, korku, süt, ölüm, aksiyon, muhtemel pedofili, macera, komedi gibi, bir filmde aranması gereken tüm ögeler var. Dalga geçmeyin bu güzelim filmle! Siz aşktan, fedakarlıktan, filmden ne anlarsınız hipstersizler!

6. Her

Bu filmi izlemeden ”HER” filmi izledim demeyin..Kaliteli espri yaptık diye de sövmeyin… Filmde bir adet yalnızlıktan delirmiş delikanlı ile bir adet yapay zeka programı aşk yaşıyor. Ben de hatırlıyorum kapı ziliyle flörtleşme mi, geri çekince ileri giden oyuncak arabayla yaşadığım aşkı, sırt kaşıma aletiyle ilk öpüşme mi, ah eski günleri hatırlatıyor bu babaanneme anlatmaya korktuğum film.

7. The Enemy

Bu sefer kodaman Jake Gylenhall ve Cenk Ciritat ikizlerinin oynadığı film yaşadığımız bu lanetli toplumu ve insanların ne kadar çaresiz, ikiyüzlü ve suçlu olduğu fikrini saçma sapan bir şekilde, rezil rüsva gibi, ara ara sahnelerde kimsenin göremeyeceği şeyler halinde anlatmaya çalışmış olabilir herhalde, bende pek anlayamadım.

Şimdi kendimi bu adamın yerine koyarak felsefe yapacağım. Ben kendimin düşmanı isem o zaman benim düşmanımın düşmanı, benim dostumdur. Yani ben kendimin dostuyum. Ama o zaman kendime düşman isem düşmanımın dostu benim düşmanım  olur o zaman da ben kendimin düşmanı olurum o zaman da benim düşmanım düşmanı benim düşm…..

8 3 0 3 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SPONSOR
SPONSOR