Kapat

Hep Merak Etmişizdir; Neden Android Kullananlar iPhone Tercih Etmiyorlar?

Anasayfa
Mobil Hep Merak Etmişizdir; Neden Android Kullananlar iPhone Tercih Etmiyorlar?
iphone-8-jak-girişi

Yahoo’nun düzenlemiş olduğu ankete göre Android kullanıcılarının yüzde 70’i, yalnızca jak girişi olmadığı için iPhone tercih etmiyor.

Apple, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde jak girişini kaldırarak ne kadar cesaretli olduğunu göstermişti. iPhone serisinin son modelleri kutularından 3,5 mm jak girişini ‘Lightning’ girişine çeviren bir dönüştürücü ve Lightning konnektörlü kulaklıklarla birlikte çıkmıştı.

Bazılarımız bu durumu oldukça iyi bir gelişme olarak değerlendirse de bazılarımız epey bir sinirlenmişti. Yani aslında sinirlenmekte haklılar. Çünkü telefon şarj olurken kulaklık kullanamıyorsunuz. Apple bu sorunu çözmek için bir çözüm yolu üretti ancak ek masraf çıkardığı için çoğu kullanıcıyı tatmin edemedi.

Yahoo Finans’ın yaptığı ankette Android kullanıcılarının % 70’lik kısmı sadece 3,5 mm jak girişi olmadığı için yeni iPhone modellerini tercih etmediğini belirtti. Apple tarafında, tasarımsal olarak eksik görülen 3,5 mm jak girişinin yeni cihazlarında konumlandırması söz konusu değil. iPhone 8 modelinin lansmanına az bir süre kalmışken bu durumdan geri adım atmak pek mümkün değil.

25 yaşında olan Ercan, uzun yıllardan beridir teknolojiye ilgi duymaktadır. Üniversite eğitimine devam etmekte olan Ercan, gelecekte teknoloji alanında daha fazla aktif olmayı hedeflemektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SPONSOR
SPONSOR