Kapat

Hem Oyun Oynayıp Hem de Para Kazanmak!

Anasayfa
Oyun Hem Oyun Oynayıp Hem de Para Kazanmak!
oyun-oynayarak-para-kazanmak

Oyun Dünyası bu kadar gelişmişken herkesin merakı olan hem oyun oynayıp hemde nasıl para kazanılır sorusunu gelin anlatalım.

Kariyer seçerken verilen nasihatlerden biri şudur: “Hayatın boyunca hiç çalışmak istemiyorsan sadece sevdiğin işi yap!”. Bazıları bu durumu fazlasıyla ciddiye almış olacak ki, günümüzde yalnızca bilgisayar oyunu oynayarak geçimini sağlayan kişiler mevcut. Bunu da geçelim oyun oynayarak bir devlet memurundan fazla kazanan hatta nadiren de olsa zengin olan insanlar var. Ancak bu durum size kolay yoldan para kazandıkları izlenimini vermesin! Çünkü oyun oynayarak para kazanmak, bir oyunda ustalaşmak gerçekten çok zor. Haliyle bu durum, oyun oynayarak para kazanan kişiyi olimpiyatlarda yarışmak için saatlerce çalışan bir sporcu gibi çalışmak zorunda bırakıyor.

1- Canlı Yayın Açmak

Bu yöntemden para kazanmak istiyorsanız ya çevreniz olacak yada hitap ettiğiniz sürekli küçük bir kitleniz. Bu sayede bağış veya üyelik ücretiyle para kazanabilirsiniz. Bu sistemi kullanan şuan ki en popüler sistem TWİTCH. Lakin Youtube’de oyunlar konusunda işi büyütüyor. Canlı yayın kitlesi kazanmak gerçekten çok zor. Ayrıca sadık kitle için çok sabırlı olmalısınız. Eğer bu işe gönül verdiyseniz, hemen yayın yapmaya başlayabilirsiniz.

2- Rehber Niteliğinde Videolar

Yeni çıkan veya bir oyuna yeni başlamış kişiler için, o oyunun nasıl oynandığını veya oyun hakkında bilgileri kaydetmek size para kazandıracaktır. İlk olarak bir site yapıp buradan reklam geliri elde edebilir, sonrasında PDF formatında e-kitaplar yazarak parayla satabilirsiniz. Rehber kitaplar oyun dünyasında gayet iş yapmaktadır. Ancak oyunu ayrıntılı bir şekilde oynayıp, güzel bir biçimde yazıya dökmelisiniz. Veyahutta oyunlar hakkında bilgileri videoya dökmelisiniz.

3- Oyun Turnuvaları ve Rekabet

Eğer e-spor müsabakasına katılabilecek kadar iyiyseniz, kendinizi o aşamada görüyorsanız size hayli hayli yetecek miktarda para kazanabilirsiniz. E-spor müsabakalarında PvP turnuvalarının galibine verilen ödüller yüksek miktarlar. Popüler bir oyunda kendinizi geliştirirseniz bu turnuvalara katılıp büyük ödüle sahip olabilirsiniz.

4- Oyun Gazeteciliği

Tek bir oyun, tür veya alan hakkında haberler yazarak para kazanabilirsiniz. Örneğin sürekli League Of Legends hakkında yazdığınızı düşünsenize. Bir oyuncu o oyun hakkında sürekli sizin sitenize girecektir. Kendi sitenizi yaparak platformlarda bağış toplayabilir veya var olan bir oyun dergisi/sitesi için çalışabilirsiniz. Bunun için alanınızı sıkı sıkıya belirlemeli ve gece gündüz takip etmelisiniz. Ancak şunu unutmayın, gazetecilikte ciddi anlamda rekabet mevcut. Bunun için iyi yazmalı, iyi takip etmeli, iyi okumalı ve orijinal olmalısınız. Yani ne kadar emek o kadar ekmek. 🙂

oyun-oynayarak-para-kazanma-yolları

5- Oyun Testi Yapmak

Oyunlar ilk çıktığında veya yeni bir şey eklendiğinde geliştirme aşamasında birçok teste tabi tutulması gerekir. Henüz piyasaya tam olarak çıkmamış oyunlarda geliştiricilerin bakmanızı söylediği açıkları arayıp bulmak, bunları onlara ileterek para kazanmak. Bunu deneyebilirsiniz. Tabi her baba yiğidin harcı değildir. Hataları bulmaya yatkın bir zihniniz olmalı.

“Hem Oyun Oynayıp Hem de Para Kazanmak!” üzerine 2 yorum

  1. Gökmen says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SPONSOR
SPONSOR